Deceuninck Quick-Step w 77. wyścigu Tour de Pologne

2020-08-18 12:20
Remco Evenepoel z grupy kolarskiej Deceuninck-Quick Step
Autor: Deceuninck Remco Evenepoel z grupy kolarskiej Deceuninck-Quick Step wjechał na metę z numerem Fabio Jacobsena w dłoniach, oddając hołd poszkodowanemu w pierwszym dniu rywalizacji koledze z drużyny

Ostatnie dwa dni kolarskiego święta należały do drużyny Deceuninck-Quick-Step. Punktem kulminacyjnym IV etapu był podjazd pod ścianę Bukowina – tu bezkonkurencyjny okazał się Remco Evenepoel, który zaatakował 51 kilometrów przed metą. Kolarz wjechał na metę z numerem Fabio Jacobsena w dłoniach, oddając hołd poszkodowanemu w pierwszym dniu rywalizacji koledze z drużyny.

Tegoroczny Tour de Pologne był wyjątkowy – impreza organizowana w cieniu pandemii rządziła się swoimi prawami. Obostrzenia sprawiły, że publiczność nie mogła gromadzić się przy liniach startu i mety, nie zbudowano również miasteczka sponsorskiego, a kibice mogli jedynie dopingować zawodników na trasie wyścigu. Mimo wprowadzonych ograniczeń 77. Tour de Pologne okazał się szalenie emocjonującą rywalizacją. Jego trasa prowadziła z Chorzowa, przez Katowice, Wadowice, polskie Tatry i Kraków.

Pierwszy etap wyścigu, dynamiczny i wymagający odcinek o długości 196 kilometrów z Chorzowa do Katowic, zakończył się pechowo dla drużyny Deceuninck-Quick-Step. Kilka metrów przed metą doszło do wypadku, w którym poważnie ucierpiał Fabio Jacobsen. Zawodnik przeszedł poważną operację, na szczęście jego stan już znacznie się poprawił. Co ważne, Fabio Jacobsen został uznany za zwycięzcę I etapu.

Drugi etap, prowadzący z Opola do Zabrza, był rajem dla sprinterów i należał do mistrza świata Madsa Pedersena z grupy Treck-Segafrego. Trzeci etap był trudny i wymagający – na trasie w Bielsku-Białej triumfował Richard Carapaz z Team INEOS.

Deceuninck Quick-Step w 77. wyścigu Tour de Pologne
Autor: Deceuninck Deceuninck Quick-Step w 77. wyścigu Tour de Pologne

Zwieńczeniem wyścigu była trasa Zakopane-Kraków. Sprint w stolicy Małopolski wygrał David Ballerini, ale w klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany – 77. Wyścig Tour de Pologne wygrał 20-letni Remco Evenepoel.

Zawodnicy drużyny kolarskiej Deceuninck-Quick-Step wykazali się siłą, odwagą, determinacją i lojalnością. Mimo pechowego początku tegoroczny Tour de Pologne zakończył się dla Deceuninck-Quick-Step spektakularnym sukcesem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej