Budynek poszukiwany - zgłoś i wygraj 3 tys. zł

2006-09-21 17:59

Termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu Warszawa Bez Barier przedłużono do 31 października 2006 roku. Każdy zgłaszający ma szansę wygrać 3 tys. zł. Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji po raz trzeci będzie nagradzało warszawskie budynki i lokale dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ubiegłych latach prestiżowe wyróżnienie Grand Prix konkursu otrzymały m.in. Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i Muzeum Powstania Warszawskiego. - Do tej pory otrzymaliśmy niewielką liczbę zgłoszeń, pomimo iż wiele budynków w Warszawie jest dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i może ubiegać się o wyróżnienie. W konkursie nagrodzimy nie tylko dostosowane obiekty, ale również osobę, która przygotuje najciekawsze zgłoszenie konkursowe. Może ona wygrać 3 tys. zł. Zachęcamy do udziału, ponieważ szanse na wygraną są w dalszym ciągu duże - mówi Piotr Pawłowski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.
Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: obiekt użyteczności publicznej, obiekt mieszkalny oraz obiekt zabytkowy. Do konkursu można zgłaszać całe budynki, ale również lokale jak np. restauracje, kawiarnie czy biura. Jedynym warunkiem jest ich pełne dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. W listopadzie jury złożone z przedstawicieli Urzędu Miasta St. Warszawy, architektów oraz przedstawicieli środowiska osób niepełnosprawnych wyłoni najlepsze obiekty spełniające wymogi dostosowania, a także przyzna nagrodę pieniężną.
Celem konkursu Warszawa Bez Barier jest poprawa dostępności budynków oraz przystosowanie przestrzeni publicznej w Warszawie do wszystkich, niezależnie od stopnia ich sprawności - zarówno osób w pełni sprawnych, jak i starszych, matek z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Przyznawane wyróżnienia mają na celu promocję nowatorskich rozwiązań architektonicznych oraz osób, instytucji i inwestorów dbających o dostępność obiektów miejskich. W ubiegłych edycjach laureatami konkursu Warszawa Bez Barier zostały: Centrum Handlowe ARKADIA i Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego.

Pisemne zgłoszenie powinno zawierać:

  • Nazwę obiektu i jego adres,
  • Opis obiektu przedstawiający rozwiązania dla osób niepełnosprawnych,
  • Fotografie obiektu (na odwrocie nadesłanych fotografii powinien znajdować się czytelny podpis i zgoda autora na przetwarzanie danych osobowych oraz nazwa obiektu i adres),
  • Imię i nazwisko lub nazwa firmy, adres zgłaszającego/firmy oraz telefon kontaktowy.

Wnioski należy składać osobiście lub przesłać na adres:

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa
z dopiskiem "Konkurs architektoniczny"

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie: http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/15759

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej