BUDMA 2017 zaczyna się 7 lutego
Już drugi raz w historii tych targów BUDMA odbywać się będzie w lutym (dotychczas był to styczeń i raz marzec) i wygląda na to, że ten termin przyjmie się na dłużej. Co szykują Targi Poznańskie na 26. edycję BUDMY, Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury.
BUDMA 2017 zaplanowana jest w dniach 7–10 lutego 2017 i na cztery dni stanie się tradycyjnym miejscem spotkań, dyskusji i rozmów biznesowych producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami.
Pierwszy dzień targowy (wtorek 7 lutego), będzie przebiegał pod hasłem DNIA DYSTRYBUTORA. To okazja to zawierania kontraktów, rozmów handlowych, uczestniczenia w specjalnych warsztatach dedykowanym handlowcom. Tego dnia będą prezentowane nowe rozwiązania, w tym debiuty rynkowe w ramach Klubu Premier BUDMA. Nowości to jeden z największych atutów targowych podczas BUDMY. W ofercie wystawców można spodziewać się ich nawet kilkaset, będą też absolutne premiery rynkowe, produkty, których nie będzie w sprzedaży aż do rozpoczęcia targów!
To przede wszystkim FORUM ARCHITEKTURY, w którym organizatorzy planują udział blisko 5 tysięcy architektów i projektantów. Będą spotkania ze światowymi gwiazdami architektury, będzie Strada di Architettura, czyli prezentacja w szczególny i inspirujący sposób produktów oraz rozwiązań wyróżniających się designem, ale też funkcjonalnością i jakością, będą warsztaty i konkursy dla młodych adeptów sztuki architektonicznej oraz Gra Miejska, czyli rywalizacja i zabawa w niecodziennych okolicznościach. Wydarzenia dla architektów i projektantów organizowane są wspólnie z Izbą Architektów RP oraz Stowarzyszeniem Architektów RP.
Dla fachowców organizatorzy przygotowują MONTERIADĘ – interaktywne spotkanie z monterami, dystrybutorami stolarki oraz odbiorcami końcowymi. W ramach tego przedsięwzięcia będą odbywać się prezentacje prawidłowych technik montażowych podczas specjalnych pokazów dobrego montażu drzwi, okien, bram i osłon z wykorzystaniem nowoczesnych systemów montażowych, mocowań oraz narzędzi.< /br> Z kolei STREFA FACHOWCA umożliwi poznanie i własnoręczne sprawdzenie zalet prezentowanego sprzętu budowlanego, narzędzi i materiałów. Będą też liczne konkursy (z nagrodami) oraz zawody, w których będzie można podglądać mistrzów w swoim fachu, a mianowicie dekarzy, parkieciarzy, płytkarzy i posadzkarzy. Podczas BUDMY zostaną rozegrane Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Parkieciarzy (zobaczymy reprezentantów z m.in. Białorusi, Czech, Niemiec, Polski, Słowacji, Rosji oraz Ukrainy), na emocje będze można liczyć również podczas III Mistrzostw Polski Montażu Wykładzin.
Strefa Fachowców zlokalizowana będzie w centralnym miejscu targów, czyli w pawilonie 4.
Dla tej grupy uczestników BUDMY najważniejsza jest wiedza w dziedzinie prawa, ekonomii i finansów, dobrze jest też wspomóc się w swoich działaniach dobrymi praktykami. I właśnie to wszystko znajdzie się w programie imprez uzupełniających targów BUDMA.
Dla wszystkich zainteresowanych odwiedzeniem targów BUDMA organizator przygotował projekt „Przystanek BUDMA”, dzięki któremu dojazd do Poznania może być dofinansowany. Trzeba spełnić tylko kilka warunków. Przede wszystkim z dofinansowania przyjazdów grupowych skorzystać mogą profesjonaliści związani z branżą budowlaną, a grupa musi liczyć minimum 8 osób wraz z kierowcą. Dofinansowanie dotyczy przejazdu w „jedną stronę”, a jako dodatkowy bonus cała grupa otrzyma bezpłatne wejściówki i możliwość wjazdu na tereny targowe. Szczegóły projektu „Przystanek BUDMA” znajdują się na stronie internetowej targów.
Cały program targów dostępny będzie już wkrótce na stronie Budma.pl