BASF inwestuje w regionie

2008-07-09 17:10
BASF inwestuje w regionie
Autor: BASF Polska BASF inwestuje w regionie

Budowa, koło Poznania i Bratysławy, nowych zakładów produkujących systemy poliuretanowe, rozbudowa dominującej pozycji rynkowej, inwestycje w rozwiązania systemowe dla rosnących rynków w Polsce, Czechach i Słowacji - czyli BASF rozbudowuje swoją globalną sieć rozwiązań systemowych opartych na poliuretanie (PUR).

Budując, za pośrednictwem spółki-córki Elastogran, dwa nowe zakłady produkujące systemy poliuretanowe (PUR), BASF wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu szybko rozwijających się rynków w Europie Środkowej i Wschodniej. BASF jest tam już wiodącą firmą oferującą produkty poliuretanowe, reprezentowaną przez filie na Węgrzech i w Rosji. Podobnie jak dotychczasowe zakłady produkujące systemy poliuretanowe, także nowe filie dysponują lokalnymi jednostkami produkcyjnymi, dystrybucyjnymi i rozwojowymi, co pozwala oferować klientom szybki i kompetentny serwis.

Rynek systemów PUR w Czechach i na Słowacji rośnie w tempie ponad 7% rocznie. Utrzymujący się popyt jest napędzany głównie przez przemysł motoryzacyjny. W roku 2009 firma BASF podejmie lokalną działalność w zakresie rozwoju i produkcji w dziedzinie systemów PUR w nowym zakładzie koło Bratysławy, umacniając swoją pozycję na tym rynku.
Także w Polsce BASF jest wiodącą firmą na rynku w dziedzinie rozwiązań systemowych opartych na poliuretanie. Oczekiwany w nadchodzących latach wzrost do 7% rocznie ma być osiągnięty przede wszystkim w branży budowlanej, chłodniczej i motoryzacyjnej. Nowy zakład systemów PUR koło Poznania ma być oddany do użytku w roku 2010.

"Tymi inwestycjami umocnimy naszą wiodącą pozycję w dziedzinie poliuretanów i pokażemy naszym klientom, że chcemy towarzyszyć ich rozwojowi we wszystkich regionach świata i być ich preferowanym partnerem" - mówi Jacques Delmoitiez, prezes BASF Polyurethanes. - "Mając ponad 30 zakładów produkcyjnych systemów PUR oraz surowców typu MDI, TDI i polioli we wszystkich regionach możemy jako jedyny producent poliuretanu na całym świecie zaopatrywać naszych klientów w oparciu o miejscową produkcję". Firma BASF właśnie ukończyła budowę zakładu systemów poliuretanowych w Dubaju i planuje dalsze inwestycje w branży PUR.

 BASF inwestuje w regionie
Autor: BASF Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej