Balance Education zaprasza na cykl szkoleń: Projektowanie i realizacja obiektów sportowo-rekreacyjnych
W szkoleniach mogą wziąć udział architekci, architekci wnętrz, projektanci branżowi, a także inwestorzy i przedstawiciele ośrodków rekreacyjno-sportowych oraz przedstawiciele samorządów. Spotkania przeznaczone są również dla wszystkich zainteresowanych poznaniem standardów projektowania i nowoczesnych technologii, a także rozwiązań wykonawczych związanych z realizacją obiektów sportowo-rekreacyjnych.
Projektowanie i realizacja centrów sportowo-rekreacyjnych.
To kolejny już cykl bezpłatnych seminariów poświęconych zagadnieniom projektowania i realizacji centrów sportowo-rekreacyjnych, wzbogacony dodatkowo o tematykę oświetlenia obiektów sportowych.
PROGRAM SEMINARIÓW:
- Budowa Kręgielni Doskonałej. Z punktu widzenia projektanta, wykonawcy i klienta. – prowadzi Wiktor Roś.
Zaprojektowanie i wybudowanie dobrze funkcjonującej i przyciągającej klientów kręgielni nie jest zadaniem łatwym – zwłaszcza w Polsce, gdzie bowling dopiero zdobywa popularność. Wciąż jest to sport niszowy i wiedza o tym, jakie cechy powinna mieć wzorowa kręgielnia, dostępna jest wąskiej grupie zawodowych graczy. Brak fachowej wiedzy w zakresie budowy kręgielni powoduje, że często inwestor płaci za poprawianie błędów merytorycznych, popełnionych już na etapie projektu. A efekt końcowy i tak nie spełnia oczekiwań klientów.
Jednym z celów, jakie sobie stawiamy organizując to szkolenie, jest zmiana takiego stanu rzeczy.
Wykład rozpocznie się krótkim wprowadzeniem w zagadnienie bowlingu, następnie nasz ekspert przedstawi trzy spojrzenia na temat budowy Kręgielni Doskonałej: projektanta, wykonawcy i gościa.
Projektant:
- Wszystkie niezbędne dane w zakresie wymiarowania i norm międzynarodowych.
- Możliwe rozwiązania konstrukcyjne podłogi i sufitu.
- Używane materiały.
- Konsultacja projektu z ekspertem.
Wykonawca:
- Warunki techniczne, harmonogram prac, opis elementów budowlanych i zagadnień specyficznych dla bowlingu.
- Współpraca z innymi ekipami, w zakresie instalacji elektrycznej, oświetlenia i systemów audio-video.
Gość:
- Co sprawia, że kręgielnia jest przyjazna dla graczy?
- Jak uzyskać kompromis między rozrywką a sportem?
- Nacisk na zagadnienie “użyteczności” kręgielni.
Prezentacja zostanie poparta dokumentacją, konkretnymi przykładami i realizacjami kręgielni, zbudowanych przez czołowe marki na rynku polskim.
- Zasady projektowania kortów squash. Cztery ściany, dwóch graczy i jedna mała piłeczka. – prowadzi Adam Bujak
Dalsza część seminarium będzie dotyczyła projektowania kortów do squash. Moda na squash również zaczyna się u nas dopiero rozwijać. Pragniemy udowodnić, że nie jest to tylko po prostu kolejny modny sport rakietowy, ale mogą to być świetnie zarabiające cztery ściany, w które warto zainwestować. Chcemy pokazać jak zaprojektować kort, aby stał się zarówno doskonałą inwestycją jak i miejscem gdzie ludzie będą chcieli przychodzić, aby aktywnie wypoczywać.
Wykład obejmie następujące zagadnienia:- Krótki rys historyczny gry w squash, kilka słów wyjaśnienia, o co chodzi w tej grze i dlaczego warto grać.
- Dlaczego warto zainwestować w squasha? I jak można na tym zarobić?
- Dlaczego najbliższe lata to idealny moment, aby zainwestować w squash?
- Jak powinien wyglądać klub? Jak go zaprojektować? Jakich błędów uniknąć?
- Informacje dla projektantów na temat aspektów technicznych planowania kortów.
- Zasady właściwego oświetlenia obiektów sportowych
Ostatni punkt seminarium będzie dotyczył tematu oświetlenia pomieszczeń sportowych. Jest to temat któremu poświęca się mało uwagi a przecież bardzo istotny ze względu na bezpieczeństwo i wygodę grających a także atrakcyjny wygląd obiektu. Eksperci podzielą się z uczestnikami szkolenia wiedzą na temat tego jak powinien być oświetlony konkretny obiekt sportowy. Jaka ilość światła jest potrzebna do oświetlenia danego pomieszczenia, jakie powinny być źródła światła, jakie są najlepsze rozwiązania.
Prowadzący seminaria:
Wiktor Roś - główny projektant w firmie Bowling Zone Sp. z o.o. Prowadzi konsultacje i oceny projektów architektonicznych kręgielni, pod względem wyciszenia, prawidłowego przebiegu ciągów komunikacyjnych, zgodności z normami, wytycznymi USBC (Amerykański Kongres Bowlingu) i użyteczności dla graczy. Współorganizator szkoleń na temat profesjonalnego bowlingu w Polsce, zarówno dla kręgielni jak i graczy. Organizator turniejów bowlingowych o zasięgu międzynarodowym. Certyfikowany trener USBC i zawodowy gracz ligi polskiej.
Wojciech Emil Kosow - mgr Psychologii, Inż. Termoenergetyki, licencjonowany trener squasha (wyszkolił w latach 2001-2005 90% wrocławskich zawodników squash), organizator turniejów, były zawodowy zawodnik niemieckiej Bundesligi, autor książki “Squash – Technika, Taktyka, Trening” (publikacja grudzień 2010), inicjator ogólnopolskiego ruchu squasha, współzałożyciel Polskiej Federacji Squasha, wyłączny przedstawiciel w Polsce ASB Babinsky GmbH firmy budującej najlepsze na świecie korty do gry w squash, specjalista w zakresie planowania i budowy obiektów squash & fitness.
Tym razem seminaria odbędą się w:
Katowicach (24.09.2010),
Szczecinie (26.10.2010),
Lublinie (04.11.2010),
Kielcach (08.12.2010).
Wykłady eksperckie będą uzupełnieniem prezentacji firm sponsorskich.
Więcej informacji na stronie www.balanceeducation.pl
Katalog INWESTYCJE BUDOWLANE-murator oraz serwis www.muratorplus.pl objęły patronat medialny nad tym wydarzeniem.