Austria zainteresowana polskimi inwestycjami

2009-06-26 13:12
Poleczki Business Park
Autor: UBM Realitätenentwicklung AG Poleczki Business Park - budynki A1 i A2 będą oferowały w sumie 38 tys. mkw. powierzchni biurowej i 7 tys. mkw. powierzchni usługowej.

Austria należy do największych inwestorów zagranicznych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem branży nieruchomości i budownictwa. W ramach programu Wydziału Handlowego Ambasady Austrii "Projekty budowlane w Polsce", w siedzibie firmy UBM, odbyła się prezentacja największego w Polsce parku biznesu Poleczki Business Park. Spotkanie przygotowano specjalnie dla przedstawicieli austriackiej Izby Handlowej.

Rynek polski stał się jeszcze atrakcyjniejszy dla przedsiębiorstw austriackich po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Według Austriackiego Banku Narodowego, wartość inwestycji austriackich w Polsce to prawie 3 mld euro. Dla Austrii w 2008 roku Polska, po stronie odbiorców austriackich towarów, zajmowała 3. miejsce wśród partnerów z Europy Środkowej i Wschodniej (po Czechach i Węgrzech).

Głównym celem prezentacji Poleczki Business Park w ramach programu austriackiej Izby Handlowej "Projekty budowlane w Polsce" było przekazanie informacji o inwestycji realizowanej przez UBM Realitätenentwicklung i CA Immo International. Ponadto inwestorzy zaprosili na teren budowy powstającego projektu przedstawicieli Wydziału Handlowego Ambasady Austrii w Warszawie wraz z dziennikarzami z Austrii.

- Obecnie jest to najdroższa inwestycja biurowa w Polsce – mówi dr Rudolf Grossmayer, członek zarządu inwestycji Poleczki Business Park. - Wierzymy, że projekt dzięki swej doskonałej lokalizacji, komunikacji i unikalnej koncepcji, łączącej wiele funkcji biznesowych w jednym kompleksie, jest doskonałą inwestycją na polskim rynku nieruchomości komercyjnych.

Podczas spotkania (23 czerwca br.) podkreślano atuty Poleczki Business Park. Zakończenie budowy pierwszej fazy inwestycji, zaprojektowanej z myślą o potrzebach najemców, zaplanowano na rok 2010. Dwa budynki (A1 i A2) będą oferowały w sumie 38 tys. m2 powierzchni biurowej i 7 tys. m2 powierzchni usługowej. Kolejne etapy projektu będą oddawane sukcesywnie. Inwestorzy UBM Realitätenentwicklung AG i CA Immo International zamierzają sfinalizować projekt do końca 2017 roku. Całkowity koszt budowy wyniesie 250 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej