Asset Deal czy Share Deal?
W czasach, gdy nieruchomości w Polsce w takim tempie zmieniają swoich właścicieli, powstaje wiele funduszy nieruchomości i gdy nieruchomości coraz częściej kupowane są także przez prywatnych inwestorów, pytanie takie z pewnością zadaje sobie wielu specjalistów na naszym rynku. Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku jest właśnie szkolenie "Asset Deal czy Share Deal - najlepszy sposób inwestowania na rynku nieruchomości", które już 10 września odbędzie się w Warszawie.
Asset Deal czy Share Deal? Czy jest na to pytanie jednoznaczna odpowiedź? Niestety nie. Każdy rodzaj transakcji ma swoje zalety i wady. Każdy w związku z tym ma swoich zwolenników i przeciwników. Wybór może oznaczać większe oszczędności, głównie podatkowe, może także oznaczać przejęcie ryzyka związanego z wieloletnią działalnością spółki.
Decyzja o sposobie inwestowania zależna jest od wielu czynników, a w tym m.in.:
- standardy narzucone przy tworzeniu funduszu nieruchomości,
- status nieruchomości w zakresie jej własności,
- sposób sprzedaży jakim zainteresowany jest obecny właściciel,
- aspekty ekonomiczne,
- aspekty podatkowe,
- aspekty prawne,
- aspekty finansowe,
- inne.
Celem szkolenia "Asset Deal czy Share Deal - najlepszy sposób inwestowania na rynku nieruchomości" jest przedstawienie cech charakterystycznych tych transakcji, różnic między nimi, kryteriów wyboru danego typu transakcji, przedstawienie najlepszych praktyk związanych z nabyciem nieruchomości, zarówno jako Asset Deal jak i Share Deal, głównie na rynku polskim, aczkolwiek z uwzględnieniem ciekawych przykładów z rynków zagranicznych.
W trakcie szkolenia (program) omówione zostaną kryteria dokonywania wyboru, ze szczególnym naciskiem na aspekty podatkowe, prawne i finansowe. Będzie mowa także o roli Due Diligence w procesie kupna/sprzedaży, o umowie kupna/sprzedaży, gwarancji, konsekwencjach i odpowiedzialności zarówno po stronie kupującego jak i sprzedającego.
Wykłady zostały przygotowane przez grono specjalistów - praktyków z polskiego rynku nieruchomości, mających także doświadczenie w transakcjach międzynarodowych.
Orgaizatorem szkolenia jest firma SC Consulting.
UWAGA!
Program szkolenia został zatwierdzony przez Ministerstwo Infrastruktury pod numerem 202 i spełnia wymogi doskonalenia zawodowego zarządców nieruchomości, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz rzeczoznawców majątkowych. Za szkolenie przysługuje 9 godzin edukacyjnych.