Apartament certyfikowany

2008-03-20 10:41
Woronicza Qbik
Autor: Ghelamco Poland Sp. z o.o.

Apartamenty to lususowy produkt rynku nieruchomości. Potencjalnych nabywców nie odstraszają ceny metra kwadratowego, które niejednokrotnie przekraczają kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ich wartość nie zmniejsza popytu na nie, wręcz przeciwnie. Mimo to, w Polsce przez długi czas nie było jednoznacznej definicji apartamentu i mieszkania o podwyższonym standardzie - niesłusznie określanego tym mianem i sprzedawane (były i są) po cenach równym apartamentowcom. Dlatego firma redNet wprowadziła znak jakości - certyfikat apartamentu - który będzie przyznawany projektom klasyfikującym się do tego najwyższego segmentu rynku. Woronicza Qbik - warszawski projekt Ghelamco Residential - jako jeden z trzech pierwszych w Polsce właśnie otrzymał taki certyfikat.

Ghelamco otrzymało certyfikat w czasie konferencji "Przyszłość luksusowych apartamentów w Polsce" zorganizowanej 5 marca właśnie przez firmę redNet, zajmującą się rynkiem nieruchomości. Jest to nowy znak jakości wprowadzony na rynek przez redNet w celu weryfikacji określania "apartament", które obecnie jest nadużywane przez deweloperów. Certyfikat otrzymywać będą poszczególne mieszkania naprawdę zasługujące na miano apartamentu.

Według analityków redNet, by mieszkanie mogło zostać określone apartamentem, musi spełniać szereg wymogów m.in. jego metraż powinien wynosić nie mniej niż 100 m2, wysokość mieszkania - minimum 2,9 m, dodatkowo przy sypialni powinna znajdować się łazienka z oddzielnym wejściem. Mieszkanie takie powinno mieć także pomieszczenie gospodarcze typu pralnia czy garderoba. Zaś budynek, w którym znajduje się lokal, powinien mieć pewne konieczne elementy, m.in. windy, garaż podziemny czy ochronę.

"Zbadaliśmy rynek i okazało się, że tylko 0,3 proc. inwestycji określanych przez deweloperów jako apartamenty spełnia te wymagania. Słowo "apartament" jest obecnie bezpodstawnie nadużywane. Stąd wprowadzony przez nas certyfikat jakości" - wyjaśniał w czasie konferencji Robert Chojnacki, prezes zarządu redNet.

"Inwestycja Woronicza Qbik spełnia surowe wymagania nowej definicji apartamentu. Znajdą się tu m.in. duże dwupoziomowe mieszkania, których wysokość wyniesie 5,6 m, jak i przestronne, wygodne jednopoziomowe apartamenty" - podkreśla Matylda King, Residential Sales & Business Development Director w Ghelamco Poland. "To duże wyróżnienie dla naszej inwestycji. Szczególnie, że znak jakości redNet otrzymujemy jako pierwsi w Polsce, obok jedynie dwóch innych projektów" - dodaje.

Projekt pierwszych w Polsce soft loftów - Woronicza Qbik - powstanie u zbiegu ul. Woronicza i Racjonalizacji w Warszawie. Architektura budynku doskonale wpisuje się w industrialny zakątek Mokotowa. Projekt opracowała pracownia INVI. Inspiracją dla architektów były amerykańskie lofty.

Oferta skierowana jest do osób, które cenią niekonwencjonalne projekty i rozwiązania. Inwestycja wyróżnia się bardzo odważną i nowoczesną formą. Zgodnie z założeniami stylistyki loftów, dwupoziomowe mieszkania charakteryzować będzie przede wszystkim przestrzeń. Zaplanowana wysokość apartamentów to 5,6 m, dodatkowo bardzo duże okna i proste formy we wnętrzach. W inwestycji znajdzie się także dużo mieszkań jednopoziomowych, każde z przestronnym tarasem lub balkonem.

Certyfikat apartamentu
Autor: Ghelamco Poland Sp. z o.o.

Deweloper wybuduje tu ok. 380 mieszkań, o różnym metrażu - od 44 -160 m2. W Qbiku do wyboru będą 3 propozycje wykończenia mieszkań, realizowane na zamówienia klientów: hard loft, soft loft oraz apartamentowy. Hard loft będzie najbardziej industrialny, dedykowany zwolennikom wyrazistego, przemysłowego stylu - betonowych ścian i podłóg oraz widocznych elementów konstrukcyjnych. Soft loft będzie kompromisem pomiędzy surowością loftu, a cieplejszymi elementami charakterystycznymi dla mieszkań. Wykończenie apartamentowe wyróżni funkcjonalne, nowoczesne mieszkanie idealnie wpasowane stylem w awangardową bryłę budynku.

Pod budynkiem znajdzie się dwupoziomowy garaż. Każde z mieszkań będzie mieć infrastrukturę przygotowaną do montażu "inteligentnego systemu" do zdalnego zarządzania mieszkaniem. Dodatkowo, w budynku planowana jest całodobowa ochrona oraz udogodnienia dla mieszkańców, m.in. fitness club i restauracja. Wewnętrzne patio ma być - podobnie jak cały budynek - przykładem nietypowo, a wręcz odważnie zaprojektowanego ogrodu.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na III kwartał 2008 roku. W związku z dużym zainteresowaniem, sprzedaż soft loftów rozpocznie się już na początku kwietnia, na targach mieszkaniowych, które odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki (5- 6 kwietnia).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany