Zabytki na cele komercyjne? Czemu nie...

2009-03-17 14:21
Kamienica Zabytkowa
Autor: brak danych

W Polsce znajduje się obecnie około 500 pałaców, dworów i zamków, które pełnią funkcję hotelarską. Kilkaset kolejnych, przeznaczonych do celów komercyjnych, popada w ruinę z powodu braku środków na renowację, trudności w utrzymaniu lub adaptacji do funkcji użytkowych, nieznajomości prawa adaptacji nieruchomości zabytkowych, konfliktów związanych z prawem własności i wielu innych czynników, które uniemożliwiają wprowadzanie jakichkolwiek zmian w obiektach zabytkowych.

Dla wielu z tych problemów nie ma obowiązujących, standardowych rozwiązań, a ewentualne błędy w działaniach adaptacyjnych wiązałyby się z nieodwracalnym przekształceniem zabytku.
Niniejsza konferencja ma na celu dokonanie przeglądu zagadnień prawnych, konserwatorskich, architektonicznych i funkcjonalnych, związanych z utrzymaniem i zagospodarowaniem obiektów zabytkowych. Program konferencji opiera się na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu szanowanych ekspertów.

Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem rzetelnej i praktycznej wiedzy na temat możliwości przekształcenia obiektów zabytkowych, aby spełniały one funkcje komercyjne, w tym w szczególności: 

  • właścicieli obiektów zabytkowych
  • architektów
  •  konserwatorów zabytków
  •  deweloperów
  • przedstawicieli firm budowlanych
  • rzeczoznawców majątkowych
  • inne osoby, które mogą być zainteresowane wykorzystaniem zabytków w celach komercyjnych.

Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia we Wrocławiu, organizatorem jest firma PROJEKT HOTEL.

Zobacz Program >>>

Szkolenie poprowadzą szanowani eksperci:

Maria Bogdani - inżynier budownictwa i historyk sztuki, od 1992 r. rzeczoznawca majątkowy, specjalizuje się m.in. w wycenie nieruchomości zabytkowych, przygotowuje doktorat na temat wartości zabytków (aspekty artystyczne & ekonomiczne), posiada także uprawnienia do wyceny przedsiębiorstw. Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych oraz członek - założyciel Polskiej Izby Rzeczoznawców Majątkowych. Uhonorowana tytułem REV (Recognised European Valuer) - międzynarodowy certyfikat uznania zawodowego rzeczoznawcy majątkowego.
Dr nauk prawnych Piotr Dobosz - adiunkt Katedry Prawa Administracyjnego UJ, specjalizacja: prawo administracyjne (materialne, procedura administracyjna, postępowanie sądowo-administracyjne), prawo ochrony zabytków, proces inwestycyjno-konserwatorski. Doświadczenie zawodowe: wieloletnie zatrudnienie w państwowej administracji ochrony zabytków (13 lat), ekspert Sejmu ds. ustawodawstwa ochrony zabytków, aktualnie członek Rady Ochrony Zabytków przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Jan Kordasiewicz - Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz specjalizuje się w pozyskiwaniu zewnętrznego dofinansowania projektów z funduszy strukturalnych UE.
Zbigniew Kowalski – hotelarski i gastronomiczny specjalista oraz praktyk z wieloletnim doświadczeniem, Prezes Zarządu firmy K&P Consulting, Fundator i Założyciel Polskiej Akademii Gościnności Fundacji Proedukacyjnej.
Jerzy Miklewski - ekspert w zakresie definiowania i realizacji hotelowych projektów inwestycyjnych, analityk polskiego rynku hotelowego, ekspert akredytowany przez PARP; inwestor hotelowy.Dr Rafał Rouba -  pracownik Instytutu Turystyki Uniwersytetu Łódzkiego, wykłada przedmioty z zakresu turystyki i hotelarstwa. Współautor pierwszego w Polsce programu studiów na kierunku Turystyka Biznesowa i promotor prac magisterskich z tego zakresu. Współpracownik Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przy egzaminach zawodowych z zakresu hotelarstwa i obsługi ruchu turystycznego, jako autor i recenzent. Twórca autorskiego programu certyfikacji obiektów SPA na potrzeby rynku polskiego.


Zgłoszenie on-line >>>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej