80 mln zł w krakowskie ulice

2009-12-10 15:08

W Krakowie niebawem rozpocznie się rozbudowa ulic Surzyckiego i Christo Botewa oraz budowa ulicy Śliwiaka, która ma dochodzić do wschodniej obwodnicy miasta. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - 9 grudnia 2009 r. - podpisał umowę z firmą Polimex-Mistostal SA na to warte prawie 80 mln (brutto) zadanie. Ponad połowę tej kwoty wyłoży Unia Europejska. Realizacja inwestycji ma się zakończyć w 2011 r.

Inwestycja poprawi komunikację we wschodniej części miasta. Dzięki nowej arterii lepszy będzie też dojazd do położonych w tym obszarze terenów inwestycyjnych. Realizacja zadania rozpocznie się za kilka tygodni. Równolegle mają być wykonywane inne inwestycje komunikacyjne w tym rejonie. Chodzi o budowę linii szybkiego tramwaju od ronda Grzegórzeckiego do osiedla Golikówka, ulicy Kuklińskiego oraz estakady nad ciągiem drogowym Nowohucka – Powstańców Wielkopolskich.

W zakres prac spółki Polimex-Mostostal wchodzi m.in. wybudowanie: 
• dwujezdniowej drogi dł. 4,3 km o dwóch pasach ruchu o szer. 3,5 m w każdym kierunku w tym przebudowa jednej istniejącej jezdni,
• pasów włączeń do ruchu w rejonie skrzyżowań, 
• skrzyżowań z drogami poprzecznymi wraz z odcinkami dróg poprzecznych,
oraz przełożenie istniejącego uzbrojenia terenu, jak również wykonanie: 
• urządzeń odwodnienia i urządzeń ochrony środowiska, 
• urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
• oświetlenia ulicznego i zieleni.

Wartość kontraktu netto:   65 452 980,93   zł  
Wartość kontraktu brutto: 79 852 636,73 zł
Okres realizacji umowy: do 31 sierpnia 2010 r.

- Sukcesywnie zapełniamy portfel kolejnymi zamówieniami - nie kryje zadowolenia Konrad Jaskóła, prezes zarządu spółki Polimex-Mostostal. - Od początku roku podpisaliśmy wiele kontraktów, w tym również na realizację dużych inwestycji drogowych. Za blisko 844 mln zł brutto budujemy odcineka B autostrady A2 Stryków-Konotopa, za 900 mln zł netto - odcinek A1, od węzła Sośnica do węzła Maciejów. Złożyliśmy ofertę na budowę autostrady A4 na odcinku od węzła Szarów do węzła Brzesko, która okazała się najkorzystniejsza. Ostatnio zaproponowaliśmy najlepszą ceną za budowę bloku energetycznego w elektrociepłowni w Bielsku Białej, za 500 mln zł. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości podpiszemy również te kontrakty – konkluduje prezes Jaskóła.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej