Ustawa o koncesji na roboty budowlane - podpisana

2009-01-28 15:07

Ustawa o koncesji na roboty budowlane lub usługi tworzy nowe możliwości wykonywania zadań publicznych przy współpracy z firmami w zakresie wykonawstwa budowlanego lub usług. M.in. samorządy i inne podmioty publiczne będą mogły zawrzeć z przedsiębiorcą umowę koncesji.Dotychczas te zadania były najczęściej realizowane przez udzielanie zamówienia publicznego, mimo że Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość koncesji na roboty budowlane - jednak procedura ich udzielania była zbyt skomplikowana, co zniechęcało do korzystania z tej formy współpracy. Ponadto nie było dotąd możliwości udzielania koncesji na usługi.

Jednak nie wszystkie rodzaje działalności mogą być realizowane w formie koncesji. Nowa ustawa będzie mogła być stosowana w przypadkach, w których odbiorcą świadczenia mogą być osoby trzecie, tj. faktyczni użytkownicy przedmiotu koncesji.
Koncesjodawca, np. samorząd, będzie zamieszczał ogłoszenie o koncesji na roboty budowlane m.in. w Biuletynie Zamówień Publicznych oraz na swojej stronie internetowej. Następnie będzie zapraszać do udziału w negocjacjach tych oferentów, którzy zgodnie z procedurą złożyli wnioski.

Prezydent Ustawę o koncesji na roboty budowlane lub usługi podpisał 27 stycznia 2009 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej