BHP na budowie - test na uprawnienia budowlane. Sprawdź swoją wiedzę

2018-09-14 15:54
Egzamin na uprawnienia budowlane
Autor: PIIB Egzamin na uprawnienia budowlane

Znajomością bhp na budowie trzeba się wykazać podczas pisemnej części egzaminu na uprawnienia budowlane. Sprawdź, czy poradzisz sobie z przykładowymi pytaniami egzaminu na uprawnienia budowlane z dziedziny bhp.

BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to wciąż ciemna strona budownictwa. Wypadków na budowach jest dużo, w tym śmiertelnych i ciężkich. Większość takich zdarzeń to efekt błędów ludzkich wynikających z niewiedzy lub świadomego ignorowania wymogów bezpieczeństwa. Podczas pisemnej części egzaminu na uprawnienia budowlane trzeba się wykazać znajomością bhp na budowie. Sprawdź, czy poradzisz sobie z przykładowymi pytaniami egzaminu na uprawnienia budowlane z dziedziny bhp.

Liczba pytań i czas trwania egzaminu pisemnego zależy od zakresu uprawnień budowlanych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Zaliczenie testu na poziomie 75% poprawnych odpowiedzi jest dopuszczeniem do II etapu egzaminu. Test trwa od 75 do 135 minut w zależności od liczby pytań, o której decyduje zakres uprawnień.

Egzaminy na uprawnienia budowlane odbywają się dwa razy do roku, w sesjach wiosennej i jesiennej. Egzamin składa się z dwóch etapów. Etap I to egzamin testowy, do którego pytania układa Krajowa Komisja Kwalifikacyjna Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (PIIB). Jest to pula kilku tysięcy pytań generowanych z bazy przez program komputerowy dla poszczególnych specjalności.

Nasz test przygotowaliśmy na podstawie pytań egzaminacyjnych opracowanych przez Krajową Komisję Kwalifikacyjną PIIB.

Sprawdź swoją wiedzę:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej