BHP na budowie - test na uprawnienia budowlane. Sprawdź swoją wiedzę

2018-09-14 15:54
Egzamin na uprawnienia budowlane
Autor: PIIB Egzamin na uprawnienia budowlane

Znajomością bhp na budowie trzeba się wykazać podczas pisemnej części egzaminu na uprawnienia budowlane. Sprawdź, czy poradzisz sobie z przykładowymi pytaniami egzaminu na uprawnienia budowlane z dziedziny bhp.

BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to wciąż ciemna strona budownictwa. Wypadków na budowach jest dużo, w tym śmiertelnych i ciężkich. Większość takich zdarzeń to efekt błędów ludzkich wynikających z niewiedzy lub świadomego ignorowania wymogów bezpieczeństwa. Podczas pisemnej części egzaminu na uprawnienia budowlane trzeba się wykazać znajomością bhp na budowie. Sprawdź, czy poradzisz sobie z przykładowymi pytaniami egzaminu na uprawnienia budowlane z dziedziny bhp.

Liczba pytań i czas trwania egzaminu pisemnego zależy od zakresu uprawnień budowlanych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Zaliczenie testu na poziomie 75% poprawnych odpowiedzi jest dopuszczeniem do II etapu egzaminu. Test trwa od 75 do 135 minut w zależności od liczby pytań, o której decyduje zakres uprawnień.

Egzaminy na uprawnienia budowlane odbywają się dwa razy do roku, w sesjach wiosennej i jesiennej. Egzamin składa się z dwóch etapów. Etap I to egzamin testowy, do którego pytania układa Krajowa Komisja Kwalifikacyjna Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (PIIB). Jest to pula kilku tysięcy pytań generowanych z bazy przez program komputerowy dla poszczególnych specjalności.

Nasz test przygotowaliśmy na podstawie pytań egzaminacyjnych opracowanych przez Krajową Komisję Kwalifikacyjną PIIB.

Sprawdź swoją wiedzę:

Test. Egzaminy na uprawnienia budowlane 2018 - bhp na budowie

Pytanie 1 z 10
Kto ponosi odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej