W Danii - wedle uznania
Duński system prawny nie przewiduje obligatoryjnego stosowania przez kontrahentów określonych warunków kontraktowych, takich jak np.: FIDIC. W praktyce, duńskie przedsiębiorstwa stosują fakultatywnie ogólne warunki umów na usługi budowlane AB92 i ABT 93, opracowane przez duńskie Ministerstwo Budownictwa w porozumieniu z organizacjami i stowarzyszeniami branżowymi.
Stosowanie przedmiotowych regulacji nie ma jednak umocowania w powszechnie obowiązujących duńskich przepisach i odbywa się wyłącznie za zasadach uznaniowości stron. Wyżej wymienione zagadnienie stanowi ponadto przedmiot konsultacji z Narodową Agencją Przedsiębiorczości i Budownictwa w Danii.
W Danii nie istnieją w formie obowiązujących przepisów prawa żadne ogólne ani szczegółowe warunki kontraktów przy zawieraniu umów o roboty budowlane. Istnieją natomiast - sporządzone przez byłe duńskie Ministerstwo Mieszkalnictwa we współpracy z organizacjami branży budowlanej – krajowe zbiory przepisów do stosowania na zasadzie dobrowolnej: "Warunki ogólne dla robót i dostaw w budownictwie" (ATB93) z 1992 roku oraz "Warunki ogólne dla wykonawstwa robót budowlanych" (ATB93) z 1993 roku, obejmujące wszelkie rodzaje umów między inwestorami i wykonawcami. Z uwagi na fakt, że nie są one ustawami, aby były wiążącymi, należy z zasady uzgadniać je przy każdorazowym zawieraniu umowy o roboty budowlane.
Warunki kontraktowe FIDIC są stosowane przy dużych kontraktach budowlanych o charakterze międzynarodowym jako element umowy o roboty budowlane.