Zaprawy online

2009-05-23 12:00
Nauka online
Autor: TransmisjeOnline

Druga edycja programu szkoleniowego CEKOLschool zbliża się do końca. W czwartek 4 czerwca odbędzie się siódme, ostatnie spotkanie online. Tytuł najbliższej lekcji online brzmi: "Cementowe zaprawy klejące i ich wykorzystanie".

Dzięki nowym narzędziom internetowym firmy TransmisjeOnline, każdy może zorganizować i przeprowadzić takie szkolenie. Przykładem takiego przedsięwzięcia jest cykl szkoleń online CEKOLschool, zorganizowanych dla uczniów z kilkudziesięciu szkół w całej Polsce.

Założeniem projektu CEKOLschool było dotarcie do jak najszerszego grona uczniów szkół budowlanych. W I edycji programu, trwającej od lutego do czerwca 2008 roku, w 7 lekcjach przeprowadzonych online uczestniczyli uczniowie z ponad 25 szkół budowlanych. Aby przeprowadzić te 7 lekcji w sposób tradycyjny trzeba by zorganizować łącznie 175 szkoleń w 25 miejscach! SpotkaniaOnline pozwalają nie tylko na wielokrotne zwiększenie zasięgu, ale przede wszystkim na radykalne obniżenie kosztów. Sukces tego przedsięwzięcia zaowocował drugą jego edycją, która w tym roku rozpoczęła się 12 marca. W pierwszej lekcji online wzięło udział już ponad 40 szkół z całej Polski.

Nauka online
Autor: TransmisjeOnline Każda z lekcji składa się z dwóch części. W pierwszej odbywa się multimedialna prezentacja produktu, drugą zaś jest praktyczny pokaz. Wszystkie spotkania odbywają się na żywo.

Każda z lekcji składa się z dwóch części. W pierwszej odbywa się multimedialna prezentacja produktu, drugą zaś jest praktyczny pokaz. Wszystkie spotkania odbywają się na żywo i dzięki usłudze SpotkanieOnline transmitowane są z Gdańska, siedziby głównej firmy CEDAT, producenta marki CEKOL, a odbierane przez budowlane szkoły średnie z całej Polski. W trakcie każdego ze spotkań uruchamiany jest też czat, co umożliwia uczniom interaktywne uczestnictwo w lekcji. Mogą oni zadawać pytania odnośnie każdej z omawianych kwestii i na bieżąco otrzymują odpowiedzi.

Przedsięwzięcie godne naśladownictwa...

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej