Termo Organika: nowa fabryka styropianu w Rypinie

2011-10-18 12:20
Termo Organika, Fabryka styropianu w Rypinie
Autor: Termo Organika Sp. z o.o.

Firma Termo Organika produkująca płyty styropianowe, otworzyła nowy zakład produkcyjny w Rypinie. Fabryka wyposażona jest w nowoczesną i w pełni zautomatyzowaną linię do produkcji pomarańczowych styropianów z pigmentowym filtrem ochronnym.

Termo Organika otworzyła zakład produkcyjny w Rypinie. Nowa fabryka jest wyposażona w zautomatyzowaną, bezodpadową linię do produkcji nowych pomarańczowych styropianów z pigmantowym filtrem ochronnym.
Wielkość produkcji styropianu mieści się na poziomie 300 tys. m3 rocznie.

Produkcja pomarańczowego styropianu?

Pomarańczowy styropian wytwarzany jest w procesie zbliżony do mikroenkapsulacji*.
W trakcie produkcji standardowe płyty styropianowe wzbogacane są w m.in. pigmentowy filtr ochronny.
- Płyty wytworzone w ten sposób mają dodatkowe właściwości fizyko – chemiczne, oczywiście przy zachowaniu zalet tradycyjnego styropianu. Produkowany w naszej fabryce pomarańczowy styropian jest bardziej odporny na działanie promieni ultrafioletowych UV, klej lepiej przylega do jego powierzchni, a to podnosi trwałość i odporność izolacji budynku. - mówi Jerzy Pasternak, z firmy Termo Organika.

Termo Organika, Fabryka styropianu w Rypinie
Autor: Termo Organika Sp. z o.o.

EKO fabryka w Rypinie

Fabryka w Rypinie jest wyposażona w maszyny, które pozwalają ną produkcję ekologicznego styropianu EKO.
Ekologiczny styropian to produkt, który wytwarzany jest z przyjaznych środowisku dodatków uniepalniających, które dotychczas wykorzystywane były w przemyśle samochodowym, tekstylnym i meblowym. Rypińska fabryka ma wszystkie wymagane zezwolenia z zakresu ochrony środowiska. Podukcja styropianu jest bezodpadowa i bezściekowa, a zatem jest przyjazna śrdowisku. Fabryka w Rypinie, tak samo jak pozostałe zakłady produkcyjne ma laboratorium badawczo-kontrolne, gdzie sprawdzane są wszystkie, świadczące o jakości styropianu parametry.
Styropiany z rypińskiej fabryki oznaczone są znakiem jakości TOQ (Termo Organika Quality).
Znak jakości TOQ zaświadcza o tym, że produkt przeszedł wielopoziomową kontrolę prowadzoną zarówno przez producenta, jak i przez zewnętrzne laboratoria Instytutu Techniki Budowlanej.


*Mikroenkapsulacja - proces powlekania powierzchni rozdrobnionych cząstek jednej substancji przez inną. Materiał powlekający ma zazwycza inne własności fizyczne i chemiczne od substancji powlekanej. Proces mikroenkapsulacji prowadzi do wytworzenia produktu kompozytowego - mikrokapsułki, złożonej z rdzenia w powłoce. Średnice mikrokapsułek zawierają się w przedziale od jednego do kilkuset mikrometrów. Mikroenkapsulację stosuje się wtedy, gdy korzystna jest zmiana niektórych właściwości fizycznych gotowego produktu, umożliwiająca jego zastosowanie w określonym przypadku. Zarówno kształty cząstek jak i proporcje ilości powłoki i rdzenia są rozmaite.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej