Tak dla pomocy, ale nie kosztem pracodawców

2009-08-05 14:00

W sytuacji spowolnienia gospodarczego środki z Funduszu Pracy powinny być przeznaczone na zatrzymanie wykwalifikowanych pracowników, a nie na finansowanie działań, które są niezgodne z celami, dla których fundusz ten powstał.

Sytuacja Funduszu Pracy uległa w ostatnich latach znacznej poprawie finansowej. Nie oznacza to, że wszystkie problemy rynku pracy zostały rozwiązane. W sytuacji spowolnienia gospodarczego pracodawcy postulują właśnie wspieranie firm i korzystanie z instrumentów umożliwiających podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez szkolenia finansowane z Funduszu Pracy.

- Dlatego zdecydowanie negatywnie ocenialiśmy zmianę dotyczącą przeniesienia finansowania świadczeń przedemerytalnych z budżetu państwa do Funduszu Pracy, a teraz konsekwentnie negatywnie oceniamy propozycję możliwości spłaty kredytu hipotecznego z Funduszu Pracy,czyli funduszu tworzonego przede wszystkim ze składek pracodawców. W naszej ocenie celem działania Funduszu Pracy powinno być przede wszystkim aktywne wspieranie osób na rynku pracy – uważa Henryk Michałowicz, ekspert KPP.

Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich, państwo powinno pomagać osobom w trudnej sytuacji, ale nie kosztem pieniędzy pracodawców, którzy chcą wykorzystać te środki na ratowanie miejsc pracy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej