20 lat marki Baumit
W roku 1988 dwóch przodujących w swoich regionach kraju wytwórców materiałów budowlanych zawarło umowę kooperacyjną, by pod wspólną marką wytwarzać łatwe w obróbce produkty budowlane. Obecnie przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne dwudziestoletniej już frimy znajdują się w 20 krajach. A znak firmowy Baumit jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Europie.
Wspólną markę dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej - Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe łączy ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. W roku 1988 zawarli umowę kooperacyjną pod wspólną marką - Baumit i zaczęli wytwarzać łatwe w obróbce produkty budowlane charakteryzujące się wysoką jakością. Od samego początku ambicje firmy sięgały daleko poza granice Austrii.
Dziś filie, przedstawicielstwa i zakłady produkcyjne Baumit działają w 20 krajach Europy, w tym od 1994 roku w Polsce, gdzie zbudowano trzy fabryki: w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim i Łowiczu. Planowana jest budowa kolejnego zakładu w województwie wielkopolskim.
Szczególnie silną pozycję firma zdobyła w zakresie dociepleń budynków, a oferta produktowa obejmuje tynki maszynowe, jastrychy, produkty do renowacji, wyprawy wierzchnie, zaprawy murarskie, produkty gipsowe. Ciągle też poszukuje nowych rozwiązań, które wprowadza do swojej produktowej oferty. W 2007 roku przebojem rynkowym był tynk NanoporPutz zapobiegający starzeniu się elewacji, który otrzymał tytuł "Dobry Wybór 2007".
Produkty firmy Baumit spełniają wszelkie wymogi i wytyczne wynikające z ustawy Prawo budowlane, mają też certyfikaty zgodne z normami europejskimi.
"Uzyskany przez nas certyfikat ISO 9001 oraz świadectwo ETZ (europejskie świadectwo dopuszczenia technicznego) to efekty naszej odpowiedzialności i troski o utrzymywanie jakości na stałym, wysokim poziomie" - mówi Aleksandra Witkowska z firmy Baumit. - "Najlepszym tego dowodem, a zarazem naszą wizytówką są obiekty, w których zastosowano produkty Baumit: słynny na całym świecie pałac Schönbrunn w Wiedniu, budynek Reichstagu w Berlinie, Pałac Dożów w Wenecji, Kreml w Moskwie czy też zamek Neuschwanstein w Niemczech. W Polsce Baumit odnawiał m.in. Wawel, Uniwersytet Wrocławski, Politechnikę Wrocławską, Ratusz Poznański, Stary Browar w Poznaniu, Hotel Sheraton w Krakowie, Pałac w Dobrzycy, kościół pw. Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, Pałac Branickich, Hotel Polonia w Warszawie, Kolegiatę Wilanów, Dzwonnicę w Wilanowie, krakowską Akademię Pedagogiczną, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Pałac "Pod Baranami" w Krakowie, Pałac w Stuchowie oraz Ratusze w Poznaniu, Głogowie czy Bielsku-Białej".