15 lat pod dachem Braas

2008-10-06 12:59
15 lat pod dachem Braas
Autor: Pegasus PR 15 lat pod dachem Braas

Sprzedanymi w ciągu ostatnich 15 lat w Polsce 275 milionami dachówek marki Braas udałoby się pokryć aż 180 tysięcy średniej wielkości dachów, czyli... duże miasto. To jednak nie jedyny sukces - zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w grudniu 2007 roku wśród 2050 firm wykonawczych przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynku, marka Braas jest najczęściej wskazywana jako produkt o najwyższej jakości, najlepszej relacji ceny do jakości i najczęściej stosowany. A wszystko zaczęło się 15 lat temu...


Foto: Pegasus PR

"15 lat to dobry czas na podsumowanie, ale i na wyznaczanie celów i myślenie o nowych drogach rozwoju" - mówi Wojciech Gątkiewicz, prezes zarządu Monier (producenta dachówek Braas). "Cieszą nas nagrody, którymi przez te lata marka Braas została wyróżniona, ale przede wszystkim liczy się dla nas zaufanie, jakim obdarzyli nas polscy klienci. Nie ukrywam, że jest to efektem realizowanej przez nas od początku konsekwentnie polityki działania - zawsze liczyła się przede wszystkim najwyższa jakość produktu, wykonania i... zadowolenie klienta. Dziś, patrząc na dane sprzedaży i wyniki badań rynkowych, z satysfakcją mogę powiedzieć, że nam się to udało".
Dachówki Braas są produkowane obecnie w fabrykach w Opolu i Płońsku, a sieć sprzedaży obejmuje ponad 600 punktów w całym kraju, dzięki czemu klienci otrzymują profesjonalne doradztwo i szybką realizację zleceń. Wśród licznych nagród, którymi została wyróżniona marka Braas znalazły się te najważniejsze - przyznawane na podstawie badań opinii rynku i klientów: Laur Klienta, Medale Europejskie czy tytuł Budowlanej Marki Roku 2004 i 2007.
"Uważam, że sukces marki Braas to przede wszystkim zasługa pracowników, często związanych z nami od wielu lat. Bo dla mnie firma to ludzie" - tłumaczy prezes Gątkiewicz. "Staramy się poznać ich możliwości i jak najlepiej je wykorzystać, tak aby każdy czuł, że sukces naszych marek zależy przede wszystkim od nich. Inwestujemy w młodych ludzi oferując im liczne staże, a najlepszym proponując stałe zatrudnienie".

Dach od fachowca - sposób na zadowolonego klienta

Marka Braas istniała już 40 lat na świecie, gdy w 1993 roku pojawiła się w Polsce. Firma Braas Polska na początku swojej działalności realizowała zamówienia dla polskich odbiorców i zajmowała się przede wszystkim sprowadzaniem dachówek produkowanych w Niemczech. Cieszyły się one tak dużą popularnością na naszym rynku, że już w 1996 roku uruchomiono fabrykę w Opolu, a dwa lata później ruszył zakład produkcyjny w Płońsku. Zainstalowano w nim najnowocześniejszą w Europie linię technologiczną umożliwiającą produkcję nie tylko dachówek podstawowych, ale także gąsiorów i dachówek szczytowych. Od początku dachówki Braas powstają z materiałów naturalnych: podstawowym surowcem używanym do ich produkcji jest cement portlandzki, piasek, woda oraz barwniki na bazie tlenków żelaza.
W 1998 roku Braas Polska stała się częścią międzynarodowego koncernu Lafarge - największej firmy oferującej materiały budowlane. Od początku 2008 roku firma rozpoczęła działalność jako niezależne przedsiębiorstwo pod nazwą Monier.
Pod marką Braas oferowanych jest obecnie 7 podstawowych modeli dachówek cementowych w wielu kolorach. Sukces marki to także innowacje - Braas był prekursorem w zastosowaniu akrylowej powłoki Lumino, która zapewnia idealnie gładką powierzchnię, a przez to estetyczny wygląd dachu. W 2004 roku po raz pierwszy z linii produkcyjnej Braasa zjechały dachówki w technologii Cisar. Wprowadziły one zupełnie nowy standard - to pierwsza i do tej pory jedyna technologia na polskim rynku pozwalająca na produkcję trójwarstwowej dachówki, zapewniającej najwyższe parametry techniczne i wytrzymałościowe, a jednocześnie dobry wygląd. Braas ma w swoim asortymencie nie tylko dachówki podstawowe, ale również akcesoria dachowe, dlatego systemy dachowe Braas pozwalają zrealizować niemal każdy architektoniczny pomysł.

"Wiemy jednak, że doskonały dach to nie tylko materiały z których zostanie wykonany. To również fachowcy, którzy najpierw w profesjonalny sposób doradzą jakie produkty wybrać, a potem wykonają dach zgodnie ze wszystkimi regułami sztuki dekarskiej. Dlatego od początku ogromną wagę przywiązujemy do kształcenia wykonawców. Z dumą mogę powiedzieć, że wyszkoliliśmy już kilka pokoleń prawdziwych profesjonalistów" - mówi prezes Wojciech Gątkiewicz.
Braas jest patronem Ośrodków Kształcenia Dekarzy, gdzie szkolenia odbywają nie tylko tytułowani już dekarze, ale również uczniowie, którzy już w trakcie nauki mają szansę realizować projekty przy użyciu dachówek i akcesoriów marki Braas. Specjaliści z firmy współpracują również ze studentami kół naukowych Politechniki Poznańskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Braas przywiązuje ogromną wagę do profesjonalnego doradztwa technicznego, czego wynikiem jest między innymi wydanie wyjątkowego na polskim rynku podręcznika "Rozwiązania techniczne. Dachy spadziste - Braas", w którym można znaleźć cenne, praktyczne informacje na temat wykonawstwa pokryć dachowych.

Firma od lat angażuje się także społecznie w swojej branży - propagując ideę wymiany dachów wykonanych ze szkodliwego dla zdrowia eternitu. Działania mają nie tylko edukacyjny charakter - dom zwycięzcy konkursu "Dach eternitowy zamienimy Ci na Braas zdrowy" będzie zostanie pokryty nowymi dachówkami - Braas Celtycka. Także rodziny, których dachy zostały zniszczone w tegorocznych wichurach mogły liczyć na wsparcie firmy - otrzymały duże zniżki przy zakupie materiałów na budowanie nowych dachów.
"W ciągu 15 lat udało nam się dużo osiągnąć. Ale przed nami kolejne wyzwania - stała edukacja zarówno dekarzy, jak i klientów ostatecznych w kwestii najlepszych materiałów i wykonawstwa, wprowadzenie nowych, innowacyjnych technologii, zaangażowanie w akcje społeczne mające na celu wymianę pokryć eternitowych... Przed nami dużo do zrobienia" - podsumowuje Wojciech Gątkiewicz, prezes Monier.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej