Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Chemia budowlana

Kolorowy piaskowiec na ścianie

Tagi:
B.M. Polska
,
Benjamin Moore
,
farba
,
Texture Sand 386

Studio Finishes – linia dekoracyjnych materiałów malarskich marki Benjamin  Moore, poszerzona została o nowy produkt  – Texture Sand 386, czyli farbę strukturalną o fakturze piaskowca.

Fot.: B.M. Polska Sp. z o.o.

Dekoracyjna faktura na ścianie to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz mieszkalnych i biurowych. Strukturalne wykończenie nawet niewielkiej powierzhcni może nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i stworzyć w nim niepowtarzalny klimat. Dla osób, które chcą samodzielnie nadać atrakcyjną strukturę ścianom, Benjamin Moore ma w ofercie farbę Latex Texture Sand 386 z zawartością specjalnie preparowanego kwarcu.

Jest to wodorozcieńczalna, lateksowa farba strukturalna, która imituje na malowanych powierzchniach wygląd naturalnego piaskowca. Delikatne drobinki kwarcu zawarte w strukturze farby tworzą na ścianach oryginalną i estetyczną fakturę. Poza walorami dekoracyjnymi powłoka bardzo skutecznie niweluje mikropęknięcia oraz nierówności odnawianego podłoża. Produkt dostępny jest w bardzo szerokiej gamie jasnych odcieni w systemie barwienia COLOR PREVIEW®.

Farba ta może być stosowana wewnątrz pomieszczeń do dekoracyjnego malowania tradycyjnych wypraw wapienno-cementowych i cementowych, cienkowarstwowych tynków mineralnych i akrylowych, gładzi gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych, budowlanych bloczków konstrukcyjnych, a nawet tapet. Po  zagruntowaniu powierzchni odpowiednim preparatem gruntującym, przy pomocy farby Texture Sand 386 można odnowić również powierzchnie drewniane i drewnopochodne. Wydajność farby uzależniona jest od ilości nałożonych warstw malarskich. Delikatną fakturę piaskowca można uzyskać już po dwukrotnym malowaniu.

Dane techniczne
wydajność [m2/3,78 l] 9–19
stopień połysku mat
pojemność opakowania [l] 3,78

Wyłącznym dystrybutorem materiałów malarskich Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: