Volkswagen od 2024 roku będzie sprzedawał tylko elektryki. Koniec Golfa, Passata, Tiguana

2022-08-22 10:34
Volkswagen samochody elektryczne
Autor: Volkswagen Pierwszy Volkswagen produkowany w sposób neutralny pod kątem emisji CO2: Volkswagen ID.3

Volkswagen wstrzyma wszelką sprzedaż samochodów benzynowych, wysokoprężnych i hybrydowych od 1 stycznia 2024 roku. Na razie tylko w Norwegii, ale to jasno pokazuje kierunek rozwoju Volkswagena. Volkswagen przejdzie na w pełni elektryczne samochody osobowe na dwa lata przed celem wyznaczonym przez rząd Norwegii, aby do końca 2025 wszystkie nowe samochody sprzedawane w Norwegii były samochodami bezemisyjnymi.

Koniec Golfa, Passata i Tiguana w Norwegii. Volkswagen podjął decyzję, że od stycznia 2024 będą tam sprzedawane tylko samochody elektryczne.

Elektryki w Norwegii cieszą się ogromną popularnością. To, oczywiście, przede wszystkim wpływ zachęt i dotacji, jakie dostępne są w Norwegii przy zakupie auta elektrycznego. Obowiązuje tam, m.in. zerowy VAT na samochody elektryczne.

Volkswagen powołuje się na raport norweskiego Instytutu Ekonomiki Transportu, który obliczył, że 50% floty samochodowej zostałoby zelektryfikowane w 2036 r., gdyby wszystkie instrumenty i zachęty zostały zachowane w obecnym stanie, w tym zerowy VAT. A to ma się podobno zmienić od nowego roku - VAT ma być przywrócony.

Dlatego decyzja Volkswagena nie wydaje się być zaskakująca.

Od 2024 tylko samochody elektryczne

W 2023 roku ma się pojawić  Volkswagen ID. Aero. Volkswagen deklaruje, że będzie miał on zasięg ponad 600 kilometrów. To zapewne wpłynie na kolejny wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych w Norwegii.

W tym roku nieco ponad 6900 z 8500 nowo zarejestrowanych samochodów osobowych Volkswagena w Norwegii jest w pełni elektrycznych, co stanowi prawie 81%.

Najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym Volkswagena w Norwegii jest ID.4. Ale Volkswagen nie jest jedynym producentem samochodów elektrycznych, który ma duży udział w Norwegii. Audi, może pochwalić się w tym roku 97%i, a Hyundai i Nissan - ponad 90% udziałem sprzedanych elektryków.

Jak sytuacja z elektrykami wygląda w Polsce?

Źródło: norway.postsen.com

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej