Samochód elektryczny Lidla. Lidl będzie sprzedawał samochody elektryczne

2022-07-12 13:45
Lidl bedzie sprzedawał samochody elektryczne
Autor: Lidl Samochód elektryczny w Lidlu mozna będzie wypożyczyć w abonamencie w Niemczech, natomiast do kupienia Elaris Finn będzie tylko w Chinach

Samochód elektryczny o nazwie Elaris Finn ma być niebawem dostępny w ofercie Lidla. Jego produkcja ma ruszyć jesienią 2022 roku. Samochód będzie można w Lidlu wypożyczyć w ramach abonamentu lub kupić na własność. Ciekawi, ile będzie kosztował samochód elektryczny w Lidlu?

Elaris Finn to miejski samochód elektryczny, który będzie produkowany w Chinach. Natomiast projekt tego samochodu jest niemiecki.

Nieduży dwuosobowy Elaris Finn będzie wyposażony w silnik elektryczny o mocy 47,6 KM. Mmaksymalna prędkość, jaką osiągnie, to 115 km/h. Zasilany baterią o pojemności 32 kWh. Eksperci oceniają, że bateria umożliwi przejechanie ok. 200 kilometrów.

Samochód elektryczny Lidla wyglądem przypomina Smarta. Elektryk Lidla będzie miał 2,8 m długości i 1,5 m szerokości. 

Wyposażenie podstawowe to: reflektory LED, klimatyzacja, tempomat, 12,3 calowy ekran dotykowy i 14 calowe aluminiowe felgi. Bagażnik o pojemności 229 litrów.

Za ile kupimy auto elektryczne w Lidlu?

Lidl planuje wprowadzić samochód elektryczny do oferty jesienią tego roku. W Niemczech elektryka można będzie wyjąć w abonamencie miesięcznym za 222 euro (ok. 1060 zł). Klient będzie związany limitem 10 000 kilometrów.

Do kupienia samochód będzie tylko w Chinach. Koszt zakupu Elaris Fiinn wyniesie 23 900 euro.

Ze względu na poziom cen wydaje się, że nie prędko będziemy mieli taką ofertę również w Polsce.

Może zainteresuje Cię także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej