Powstał kalkulator retencji wody opadowej - nowoczesne narzędzie dla projektantów i architektów

2021-09-07 9:41
 kalkulator retencji wody opadowej
Autor: Dörken WaterFolder - kalkulator retencji wody opadowej

WaterFolder to pierwszy kalkulator retencji - interaktywna platforma dla architektów i projektantów instalacji wod-kan. Narzędzie jest bezpłatne, umożliwia w łatwy sposób dobrać właściwe urządzenia retencyjne do projektowanych obiektów.

Kalkulator retencji to narzędzie, jakiego brakowało wielu specjalistom. Przede wszystkim biurom projektowym, czy innym podmiotom, które mają do czynienia z zarządzaniem gospodarką wodną. Opracowanie indywidualnej do każdego projektu kalkulacji było czasochłonne, wymagające nie tylko odpowiednich obliczeń, ale też aktualnej wiedzy na temat dostępnych na rynku rozwiązań i technologii. Nowe narzędzie ma uprościć proces projektowy.

Kalkulator retencji weryfikowany na bieżąco

WaterFolder ma przede wszystkim ułatwiać pracę projektantom, dając im w jednym miejscu grupę profesjonalnych narzędzi doboru. Lista obiektów będzie na bieżąco weryfikowana i uzupełniana. W tej chwili są to narzędzia dla obiektów, takich jak:

dach zielony
Autor: Dorken Kalkulator retencji to narzędzie, które znajduje zastosowanie przy projektowaniu np. zielonych dachów

Jak działa kalkulator retencji?

Narzędzie jest łatwe w obsłudze. Każdy z procesów doboru został sprowadzony do kilku kroków, po przejściu których projektant otrzymuje nie tylko szybki wynik obliczeń, ale też kompletny zestaw materiałów i komponentów (z plikami w formacie np. DWG).

W przypadku projektowania np.  zielonego dachu dobór narzędzi dotyczy stropodachów, płyt garażowych i tarasów dla maksymalnych wartości retencji do 150 l/m². W kalkulatorze wystarczy określić rodzaj inwestycji, parametry zagospodarowania terenu, np. takie jak: typ powierzchni, kąt nachylenia, rodzaj roślinności. Po uzupełnieniu podstawowych danych projektant otrzymuje dokładne wyniki obliczeń, schemat ułożenia warstw dachu oraz propozycje materiałów do zastosowania przy inwestycji.

Dane w kalkulatorze z wielu źródeł

Serwis WaterFolder powstał z inicjatywy spółki Retencja.pl, ale stoi za nim cały szereg branżowych partnerów, którzy wsparli go swoją wiedzą i doświadczeniem. Wartość platformy podnosi dodatkowo zastosowanie narzędzia jakim jest Polski Atlas Natężeń Deszczów, czyli najbardziej miarodajne źródło informacji o natężeniach deszczów w Polsce. Połączenie wiedzy ekspertów, nowoczesnych narzędzi oraz danych od producentów ma zapewnić skuteczność narzędzia, którego celem jest odpowiadać na aktualne i rzeczywiste potrzeby projektantów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej