Webinar: OEM TERM pompy ciepła dla budynków jedno- i wielorodzinnych, nowych i modernizowanych

2020-09-25 10:27 Materiał sponsorowany
ekspert firmy OEM ENERGY Jacek Kocinski
Autor: OEM ENERGY Webinar poprowadzi Jacek Kociński, kierownik działu pomp ciepła w OEM ENERGY

Tematem szkolenia są powietrzne pompy ciepła. Podczas webinaru ekspert firmy OEM ENERGY omówił zasadę działania powietrznych pomp ciepła i zasady doboru urządzeń. Na przykładach konkretnych realizacji widać zalety pomp ciepła OEM TERM.

Pompy ciepła, które wykorzystują jako źródło energii powietrze służą zarówno do ogrzewania pomieszczeń w okresie zimowym, chłodzenia w okresie letnim, jak i podgrzewania wody. Za wyborem powietrznej pompy ciepła przemawiają niskie koszty inwestycyjne oraz prostota instalacji. Pompy ciepła powietrze-woda nie wymagają wykonywania dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora gruntowego, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura powietrza spada do -25°C.

Agenda webinaru

  • Zasady działania powietrznych pompach ciepła OEM TERM
  • Podstawowe komponenty – sprężarki, automatyka
  • Cechy charakterystyczne OEM TERM – zalety, wersje wykonania i wyposażenia
  • Podstawowe zasady doboru pomp ciepła powietrze-woda OEM TERM
  • Przykłady zastosowania – omówienie konkretnych rozwiązań

Webinar poprowadził ekspert firmy OEM ENERGY, Jacek Kociński - kierownik działu pomp ciepła w OEM ENERGY. W branży od 26 lat (technika grzewcza i ciepłownictwo budynków wielorodzinnych, armatura grzewcza i hydrauliczna oraz kolektory słoneczne). Człowiek z ogromną wiedzą techniczną, którą chętnie się dzieli. W przeszłości pracownik naukowy Politechniki Częstochowskiej. Obecnie zajmuję się projektami i inwestycjami pomp ciepła oraz doradztwem technicznym. Przeprowadza również szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej