Webinar: Fotowoltaika - dostępne technologie, czym się różnią, bezbłędny montaż instalacji

2020-09-15 13:10
ekspert firmy Corab Lukasz Kotula
Autor: Corab Łukasz Kotula, dyrektor działu szkoleń w firmie Corab

Tematem szkolenia są instalacje fotowoltaiczne. Podczas webinaru ekspert firmy Corab, Łukasz Kotula, wyjaśnia z jakich elementów składa się instalacja fotowoltaiczna, jak sprawdzić jakość komponentów instalacji. Doradza także jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas montażu fotowoltaiki i po czym poznać dobrego instalatora.

Fotowoltaika to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów OZE w Polsce. W najnowszym raporcie Rynek fotowoltaiki w Polsce 2020 Instytut Energetyki Odnawialnej prognozuje, że moc zainstalowana w PV w bieżącym roku osiągnie 2,5 GW, a tempo przyrostu nowych mocy utrzyma się na takim samym poziomie jak w roku ubiegłym.

Mamy w Polsce dużą różnorodność ofert dla tego typu instalacji ze względu na dobrane komponenty, ich jakość, technologię i producenta. Klienci ze względu na dużą ilość ofert, mogą wybrać komponenty w niskich cenach lub wybrać te droższe, ale o lepszych parametrach lub ewentualnie dokupić dodatkowe usługi. Jak się w tym nie pogubić i zdecydować na najbardziej korzystny dla nas wariant w bardzo wyczerpujący sposób wyjaśnia Łukasz Kotula, ekspert firmy Corab.

Agenda webinaru

  • Kim jest prosument?
  • Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?
  • Jak ocenić jakość komponentów instalacji fotowoltaicznej?
  • Komu powierzyć jej wykonanie? Gdzie szukać rzetelnego instalatora?
  • Najczęściej popełniane błędy podczas montażu
  • Zgłoszenie do zakładu energetycznego, pierwsze uruchomienie, uzyskanie dotacji, czyli uruchomienie instalacji krok po kroku
  • Odpowiedzi na pytania uczestników webinaru

Webinar poprowadził Łukasz Kotula, dyrektor działu szkoleń w firmie Corab. W branży fotowoltaicznej od 2014 roku. Uczestnik wielu szkoleń, debat czy wystąpień. Aktywnie działa w stowarzyszeniach branżowych. Współpracował przy realizacji wielu projektów fotowoltaicznych, w tym dużych rozwiązań farmowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej