Webinar: Fotowoltaika - dostępne technologie, czym się różnią, bezbłędny montaż instalacji

2020-09-15 13:10
ekspert firmy Corab Lukasz Kotula
Autor: Corab Łukasz Kotula, dyrektor działu szkoleń w firmie Corab

Tematem szkolenia są instalacje fotowoltaiczne. Podczas webinaru ekspert firmy Corab, Łukasz Kotula, wyjaśnia z jakich elementów składa się instalacja fotowoltaiczna, jak sprawdzić jakość komponentów instalacji. Doradza także jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas montażu fotowoltaiki i po czym poznać dobrego instalatora.

Fotowoltaika to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów OZE w Polsce. W najnowszym raporcie Rynek fotowoltaiki w Polsce 2020 Instytut Energetyki Odnawialnej prognozuje, że moc zainstalowana w PV w bieżącym roku osiągnie 2,5 GW, a tempo przyrostu nowych mocy utrzyma się na takim samym poziomie jak w roku ubiegłym.

Mamy w Polsce dużą różnorodność ofert dla tego typu instalacji ze względu na dobrane komponenty, ich jakość, technologię i producenta. Klienci ze względu na dużą ilość ofert, mogą wybrać komponenty w niskich cenach lub wybrać te droższe, ale o lepszych parametrach lub ewentualnie dokupić dodatkowe usługi. Jak się w tym nie pogubić i zdecydować na najbardziej korzystny dla nas wariant w bardzo wyczerpujący sposób wyjaśnia Łukasz Kotula, ekspert firmy Corab.

Agenda webinaru

  • Kim jest prosument?
  • Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?
  • Jak ocenić jakość komponentów instalacji fotowoltaicznej?
  • Komu powierzyć jej wykonanie? Gdzie szukać rzetelnego instalatora?
  • Najczęściej popełniane błędy podczas montażu
  • Zgłoszenie do zakładu energetycznego, pierwsze uruchomienie, uzyskanie dotacji, czyli uruchomienie instalacji krok po kroku
  • Odpowiedzi na pytania uczestników webinaru

Webinar poprowadził Łukasz Kotula, dyrektor działu szkoleń w firmie Corab. W branży fotowoltaicznej od 2014 roku. Uczestnik wielu szkoleń, debat czy wystąpień. Aktywnie działa w stowarzyszeniach branżowych. Współpracował przy realizacji wielu projektów fotowoltaicznych, w tym dużych rozwiązań farmowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej