Webinar: Fotowoltaika dla firm – pewna inwestycja w odnawialne źródła energii

2020-12-16 16:01
Montaż paneli fotowoltaicznych
Autor: Schutterstock Montaż paneli fotowoltaicznych jest bardzo podobny do instalowania kolektorów słonecznych (różnią się tylko poszczególne elementy mocujące)

Podczas webinaru eksperci związani z rynkiem fotowoltaiki będą przekonywać, że warto w nią zainwestować. Wyjaśnią czym się kierować przy wyborze technologii, a także firmy instalacyjnej. Postarają się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania

Fotowoltaika to od kilku lat najszybciej rozwijający się sektor instalacji OZE. Ulga podatkowa, system rozliczeń gwarantowany ostatnią nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii czy Program "Mój Prąd" zachęcają Polaków do inwestycji w fotowoltaikę. Ale fotowoltaika to duża różnorodność komponentów, zróżnicowana jakość produktów i ogromna ilość firm instalacyjnych. Jakość i firma, która działa na rynku nie od wczoraj to jedne z najważniejszych czynników przy decydowaniu o instalacji fotowoltaicznej. Co jeszcze ma wpływ na wybór? O tym podczas szkolenia online opowiedzą eksperci.

Ze względu na czas trwania webinaru jego nagranie podzieliliśmy na 3 części zgodnie z agendą zamieszczoną poniżej. Pierwszą część to najważniejsze pytania na które musi odpowiedzieć sobie inwestor.

Drugą część Lukasz Kotula poświęcił omówieniu części składowych instalacji fotowoltaicznej i wyborom firmy instalacyjnej.

Ostatnia część to ogrom fachowej wiedzy o falowniku, tj. najbardziej istotnym elemencie instalacji fotowoltaicznej. Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania.

Agenda webinaru

Zanim zaczniesz - najważniejsze pytania dot. procesu inwestycyjnego. Pierwszy panel tematyczny poprowadzili: Łukasz Kotula, Corab i Dariusz Turek, Etikon.

  • Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?
  • Wielkość instalacji od czego zależy?
  • Jak skompletować dokumentację?
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy instalacyjnej?

Drugi blok tematyczny: "Elementy instalacji, jak wybrać by nie żałować" poprowadził Łukasz Kotula, Corab.

  • Jakie są podstawowe komponenty instalacji fotowoltaicznej?
  • Czym się kierować przy wyborze?
  • Dlaczego warto zwrócić uwagę na solidną konstrukcję?

Kolejny temat poruszony podczas szkolenia to: "Bezpieczeństwo inwestycyjne instalacji fotowoltaicznej". Ekspert - Mariusz Potocki, SolarEdge.

  • Kwestie inwestycyjne związane z fotowoltaiką
  • Warunki bezpiecznej instalacji
  • Falownik jako kluczowy element systemu

Webinar poprowadzili

Webinar poprowadzilią eksperci firm: SolarEdge i Corab.

ekspert firmy Corab Lukasz Kotula
Łukasz Kotula

dyrektor działu szkoleń w firmie Corab. W branży fotowoltaicznej od 2014 roku. Uczestnik wielu szkoleń, debat czy wystąpień. Aktywnie działa w stowarzyszeniach branżowych. Współpracował przy realizacji wielu projektów fotowoltaicznych, w tym dużych rozwiązań farmowych.

Dariusz Turek
Dariusz Turek

współwłaściciel firmy Etikon, doświadczony projektant oraz elektryk. Absolwent akademii Corab. W branży pierwsze kroki stawiał w 2013 roku. Dzisiaj z sukcesem nadzoruje procesy budowy mikroinstalacji, od oferty przez projekt do przyłączenia instalacji do Operatora Systemu Dystrybucji.

Mariusz Potocki - Commercial Sales Manager; SolarEdge
Mariusz Potocki - Commercial Sales Manager; SolarEdge

Związany z tematem energii odnawialnej od 2005 roku. Z racji wykształcenia w obszarze hydrologii i meteorologii, początkową działalność skoncentrował na energetyce wodnej. Wraz z zespołem z IMGW zajmował się analizą zasobów wiatru w Polsce, wykorzystanych w przyszłym planowaniu lokalizacji pod elektrownie wiatrowe. W latach 2007-2015 manager projektów wiatrowych, rozwijając wdrożenie projektów turbin wiatrowych.

Od 2007 roku związany z fotowoltaiką. W latach 2008-2015 początkowo jako manager ds. logistyki następnie dyrektor produkcji w fabryce Solar-Future-Energy, jednej z pierwszych polskich fabryk modułów fotowoltaicznych. W latach 2010-2012 zaangażowany w realizację projektów farm fotowoltaicznych w Bułgarii i we Włoszech.

W 2012-2013 roku rozwijał sieć sprzedaży mikro-instalacji na Sycylii, na bazie modułów PV wyprodukowanych w Polsce.

Od 2015, po założeniu własnej firmy doradczej w obszarze OZE, jako Business Development Manager związany jest z rynkiem produkcyjnym modułów PV w Polsce jak i za granicą. Zaangażowany w promocję i rozwój polskich przedsiębiorstw na takich rynkach jak Australia, Gruzja, Ukraina oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Od 2019 roku związany z izraelską spółką SolarEdge Technologies na stanowisku Commercial Sales Manager.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej