Webinar: Fotowoltaika dla firm – pewna inwestycja w odnawialne źródła energii

2020-12-16 16:01
Montaż paneli fotowoltaicznych
Autor: Schutterstock Montaż paneli fotowoltaicznych jest bardzo podobny do instalowania kolektorów słonecznych (różnią się tylko poszczególne elementy mocujące)

Podczas webinaru eksperci związani z rynkiem fotowoltaiki będą przekonywać, że warto w nią zainwestować. Wyjaśnią czym się kierować przy wyborze technologii, a także firmy instalacyjnej. Postarają się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania

Fotowoltaika to od kilku lat najszybciej rozwijający się sektor instalacji OZE. Ulga podatkowa, system rozliczeń gwarantowany ostatnią nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii czy Program "Mój Prąd" zachęcają Polaków do inwestycji w fotowoltaikę. Ale fotowoltaika to duża różnorodność komponentów, zróżnicowana jakość produktów i ogromna ilość firm instalacyjnych. Jakość i firma, która działa na rynku nie od wczoraj to jedne z najważniejszych czynników przy decydowaniu o instalacji fotowoltaicznej. Co jeszcze ma wpływ na wybór? O tym podczas szkolenia online opowiedzą eksperci.

Ze względu na czas trwania webinaru jego nagranie podzieliliśmy na 3 części zgodnie z agendą zamieszczoną poniżej. Pierwszą część to najważniejsze pytania na które musi odpowiedzieć sobie inwestor.

Drugą część Lukasz Kotula poświęcił omówieniu części składowych instalacji fotowoltaicznej i wyborom firmy instalacyjnej.

Ostatnia część to ogrom fachowej wiedzy o falowniku, tj. najbardziej istotnym elemencie instalacji fotowoltaicznej. Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania.

Agenda webinaru

Zanim zaczniesz - najważniejsze pytania dot. procesu inwestycyjnego. Pierwszy panel tematyczny poprowadzili: Łukasz Kotula, Corab i Dariusz Turek, Etikon.

  • Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?
  • Wielkość instalacji od czego zależy?
  • Jak skompletować dokumentację?
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy instalacyjnej?

Drugi blok tematyczny: "Elementy instalacji, jak wybrać by nie żałować" poprowadził Łukasz Kotula, Corab.

  • Jakie są podstawowe komponenty instalacji fotowoltaicznej?
  • Czym się kierować przy wyborze?
  • Dlaczego warto zwrócić uwagę na solidną konstrukcję?

Kolejny temat poruszony podczas szkolenia to: "Bezpieczeństwo inwestycyjne instalacji fotowoltaicznej". Ekspert - Mariusz Potocki, SolarEdge.

  • Kwestie inwestycyjne związane z fotowoltaiką
  • Warunki bezpiecznej instalacji
  • Falownik jako kluczowy element systemu

Webinar poprowadzili

Webinar poprowadzilią eksperci firm: SolarEdge i Corab.

ekspert firmy Corab Lukasz Kotula
Łukasz Kotula

dyrektor działu szkoleń w firmie Corab. W branży fotowoltaicznej od 2014 roku. Uczestnik wielu szkoleń, debat czy wystąpień. Aktywnie działa w stowarzyszeniach branżowych. Współpracował przy realizacji wielu projektów fotowoltaicznych, w tym dużych rozwiązań farmowych.

Dariusz Turek
Dariusz Turek

współwłaściciel firmy Etikon, doświadczony projektant oraz elektryk. Absolwent akademii Corab. W branży pierwsze kroki stawiał w 2013 roku. Dzisiaj z sukcesem nadzoruje procesy budowy mikroinstalacji, od oferty przez projekt do przyłączenia instalacji do Operatora Systemu Dystrybucji.

Mariusz Potocki - Commercial Sales Manager; SolarEdge
Mariusz Potocki - Commercial Sales Manager; SolarEdge

Związany z tematem energii odnawialnej od 2005 roku. Z racji wykształcenia w obszarze hydrologii i meteorologii, początkową działalność skoncentrował na energetyce wodnej. Wraz z zespołem z IMGW zajmował się analizą zasobów wiatru w Polsce, wykorzystanych w przyszłym planowaniu lokalizacji pod elektrownie wiatrowe. W latach 2007-2015 manager projektów wiatrowych, rozwijając wdrożenie projektów turbin wiatrowych.

Od 2007 roku związany z fotowoltaiką. W latach 2008-2015 początkowo jako manager ds. logistyki następnie dyrektor produkcji w fabryce Solar-Future-Energy, jednej z pierwszych polskich fabryk modułów fotowoltaicznych. W latach 2010-2012 zaangażowany w realizację projektów farm fotowoltaicznych w Bułgarii i we Włoszech.

W 2012-2013 roku rozwijał sieć sprzedaży mikro-instalacji na Sycylii, na bazie modułów PV wyprodukowanych w Polsce.

Od 2015, po założeniu własnej firmy doradczej w obszarze OZE, jako Business Development Manager związany jest z rynkiem produkcyjnym modułów PV w Polsce jak i za granicą. Zaangażowany w promocję i rozwój polskich przedsiębiorstw na takich rynkach jak Australia, Gruzja, Ukraina oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Od 2019 roku związany z izraelską spółką SolarEdge Technologies na stanowisku Commercial Sales Manager.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej