Czujnik obecności rzeczywistej do zarządzania budynkiem, ale nie tylko. Pierwszy taki czujnik na świecie!

2018-09-21 10:18

Czujnik obecości rzeczywistej to zupełna nowość na rynku, wyróżniająca się stopniem wrażliwości. Jakie zastosowanie może mieć ten czujnik obecości? Przede wszystkim może zapewnić bezpieczeństwo przebywających w budynku osób. 

Czujnik obecności TruePresence

i

Autor: Steinel/ Materiały prasowe Czujnik obecności TruePresence - urządzenie, które potrafi rozpoznać nawet mikroruchy klatki piersiowej śpiącego człowieka

Czujnik obecości True Presence® - możliwości i zastosowanie 

Czujnik obecności True Presence® działa z nieosiągalną dotąd precyzją. Jest w stanie wykryć nawet mikroruchy klatki piersiowej, informując, że ktoś przebywa w pomieszczeniu. Tak czuły sensor daje możliwość nie tylko jeszcze sprawniejszego zarządzania budynkiem, ale również szybkiego reagowania w sytuacjach zagrożenia, np. w przypadku pożaru i ewakuacji (dzięki czujnikowi można mieć pewność, że np. wszyscy ewakuowali się z budynku), a także podnoszenia bezpieczeństwa osób przebywających chociażby w placówkach medycznych (odpowiednio skalibrowany system natychmiast podnosi alarm, gdy ktoś przestanie oddychać). 

Jak działa czujnik obecności?

Praca czujnika opiera się na precyzyjnych pomiarach otoczenia z wykorzystaniem fal wysokich częstotliwości. Czujnik szybko i dokładnie rejestruje odległość człowieka od czujnika oraz kierunek, w którym się porusza. Czujnik obecności w wersji rozbudowanej może mierzyć jeszcze inne parametry pomieszczenia:

  • wilgotność,
  • ciśnienie,
  • natężenie oświetlenia,
  • lotne związki organiczne (LZO, czyli zapach).

Premiera urządzenia - czyjnika obecności rzeczywistej True Presence® - odbyła się na targach Energetab 2018