Czujnik obecności rzeczywistej do zarządzania budynkiem, ale nie tylko. Pierwszy taki czujnik na świecie!

2018-09-21 10:18
Czujnik obecności TruePresence
Autor: Steinel Czujnik obecności TruePresence - urządzenie, które potrafi rozpoznać nawet mikroruchy klatki piersiowej śpiącego człowieka

Czujnik obecości rzeczywistej to zupełna nowość na rynku, wyróżniająca się stopniem wrażliwości. Jakie zastosowanie może mieć ten czujnik obecości? Przede wszystkim może zapewnić bezpieczeństwo przebywających w budynku osób. 

Czujnik obecości True Presence® - możliwości i zastosowanie 

Czujnik obecności True Presence® działa z nieosiągalną dotąd precyzją. Jest w stanie wykryć nawet mikroruchy klatki piersiowej, informując, że ktoś przebywa w pomieszczeniu. Tak czuły sensor daje możliwość nie tylko jeszcze sprawniejszego zarządzania budynkiem, ale również szybkiego reagowania w sytuacjach zagrożenia, np. w przypadku pożaru i ewakuacji (dzięki czujnikowi można mieć pewność, że np. wszyscy ewakuowali się z budynku), a także podnoszenia bezpieczeństwa osób przebywających chociażby w placówkach medycznych (odpowiednio skalibrowany system natychmiast podnosi alarm, gdy ktoś przestanie oddychać). 

Jak działa czujnik obecności?

Praca czujnika opiera się na precyzyjnych pomiarach otoczenia z wykorzystaniem fal wysokich częstotliwości. Czujnik szybko i dokładnie rejestruje odległość człowieka od czujnika oraz kierunek, w którym się porusza. Czujnik obecności w wersji rozbudowanej może mierzyć jeszcze inne parametry pomieszczenia:

  • wilgotność,
  • ciśnienie,
  • natężenie oświetlenia,
  • lotne związki organiczne (LZO, czyli zapach).

Premiera urządzenia - czyjnika obecności rzeczywistej True Presence® - odbyła się na targach Energetab 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej