Wózki do pracy w wąskich korytarzach

2009-09-25 13:53
Wózki do pracy w wąskich korytarzach
Autor: STILL

Wózki te służą do składowania i zdejmowania ładunków w magazynach o wąskich korytarzach. Mogą być używane w handlu, logistyce i zakładach produkcyjnych.

Wózki do pracy w wąskich korytarzach
Autor: STILL

Firma STILL wprowadziła serię wózków widłowych GX-X i GX-Q, które wyposażone są w wąsko-korytarzowe podnośniki sięgające do 8,6 m, a ich maksymalny udźwig wynosi 1350 kg. Są zasilane prądem trójfazowym o napięciu 48 V. Stanowisko operatora jest usytuowane na dole.
Pojazdy są wyposażone w widły:

  • obrotowo-przesuwne (GX-X),
  • teleskopowe (GX-Q),
  • obrotowo-przesuwne z dodatkowym zakresem podnoszenia (GX-X).

W ofercie dostępne są również maszty teleskopowe lub potrójne o wysokości od 2,2 do 4,9 m. Profile masztów są stabilne i mają bardzo małe zginanie boczne, przednie, a drgania zredukowane są do minimum. Operator wózka ma zapewnioną dobrą widoczność przez karetkę (kosz przenośny służący do chwytania, oraz przewozu towaru na wózkach, jest przymocowana do masztu) na końcówki wideł, dzięki czemu układanie i zdejmowanie ładunku odbywa się szybko i bezpiecznie.

Nowością jest również opcjonalna amortyzacja, nie tylko siedzenia, ale i całego stanowiska. Amortyzacja hydrauliczna redukuje drgania ludzkiego organizmu do minimum. Są one aż o 60% mniejsze od maksymalnej wartości dopuszczalnej. Siedzenie z podparciem w części lędźwiowej i regulowanym oparciem może być dopasowane do wysokości oraz masy ciała operatora.
Tak przygotowane stanowisko pracy zapobiega chorobom układu kostno-szkieletowego i chroni plecy oraz kręgosłup.

W zależności od szerokości podwozia (1,12 lub 1,25 m) dostępnych jest 6 akumulatorów o różnej pojemności. Boczna wymiana akumulatora jest łatwa - odbywa się za pomocą przenośnika rolkowego oraz stojaka (nie ma konieczności używania dźwigu).

Koncepcja OPTISPEED umożliwia automatyczną regulację wszystkich prędkości w zależności od obciążenia i wysokości podnoszenia. Osiąga on prędkość do 10,5 km/h.

Elektryczny układ sterowania wózków jest zabezpieczony przed awarią przez podwójny procesor. Istnieje możliwość złożenia siedzenia operatora. Osłony na koła są stabilne i chronią przed nagłymi uderzeniami podczas pracy.
Dodatkowe opcje wyposażenia: MMS – System Zarządzania Przepływem Materiałów, FleetManager - funkcja pomocna w pozycjonowaniu, system monitoringu wizualnego oraz instalacja do ochrony osób (PSA).

Wózki do pracy w wąskich korytarzach
Autor: STILL
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej