Bezpieczeństwo pożarowe równie ważne jak komfort termiczny. Obejrzyj webinar o bezpieczeństwie pożarowym

2018-04-06 23:01
Kiedy system alarmowy powiadomi o pożarze, zalaniu czy nieszczelnej instalacji gazowej
Autor: Tomek Zieliński SE/EAST NEWS

Bezpieczeństwo pożarowe jest jednym z podstawowych wymagań dotyczących projektowania budynków. Na co dzień nie myślimy o możliwym pożarze. A tymczasem w naszym otoczeniu jest coraz więcej materiałów palnych, zarówno w elementach konstrukcyjnych, jak i w wyposażeniu wnętrz. O bezpieczeństwie pożarowym w kontekście zmian technologiczno-materiałowych we współczesnym budownictwie mówiła MARIA DREGER - ekspert MIWO. Obejrzyj nagranie!

Bezpieczeństwo pożarowe ONLINE, czyli jak ograniczyć ryzyko pożaru

Co jest ważniejsze w domu – komfort cieplny czy bezpieczeństwo? W domu chcemy mieć ciepło, cicho, wygodnie. Czy przewidujemy, że może przydarzyć się pożar? Nie... A tymczasem w naszym otoczeniu jest coraz więcej materiałów palnych, i we wnętrzach, i w elementach budowlanych. W takich warunkach zupełnie przypadkowy ogień może zmienić się w pożar. Bezpieczeństwo pożarowe budynku jest drugim, po bezpieczeństwie konstrukcji, najważniejszym wymaganiem dotyczącym budynku.

Aby skutecznie ograniczać ryzyko pożarowe, należy wiedzieć o możliwych zagrożeniach. Dlatego temat bezpieczeństwa pożarowego został poruszony podczas kolejnego spotkania ONLINE, zorganizowanego w ramach cyklu webinarów na temat wełny mineralnej. Przez 10 miesięcy eksperci stowarzyszenia MIWO będą z Państwem rozmawiać na tematy związane z izolacją budynków, a także przedstawią korzyści z wybrania wełny mineralnej. 

O bezpieczeństwie pożarowym w kontekście zmian technologiczno-materiałowych we współczesnym budownictwie mówiła MARIA DREGER - ekspert MIWO - Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej.

Maria Dreger - ekspert Stowarzyszenia MIWO

Maria Dreger jest od wielu lat zaangażowana w działania na rzecz bezpieczeństwa pożarowego efektywnych energetycznie budynków. Działa w komitetach technicznych: Polskiego (PKN) i Europejskiego (CEN) Komitetu Normalizacyjnego, a także zespołach technicznych w polskich i europejskich (EURIMA) organizacjach branżowych. Od wielu lat aktywnie uczestniczy w opracowywaniu norm izolacji cieplnej oraz standardów efektywności energetycznej budynków.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej