Bezpieczeństwo pożarowe równie ważne jak komfort termiczny. Obejrzyj webinar o bezpieczeństwie pożarowym

2018-04-06 23:01
Kiedy system alarmowy powiadomi o pożarze, zalaniu czy nieszczelnej instalacji gazowej
Autor: Tomek Zieliński SE/EAST NEWS

Bezpieczeństwo pożarowe jest jednym z podstawowych wymagań dotyczących projektowania budynków. Na co dzień nie myślimy o możliwym pożarze. A tymczasem w naszym otoczeniu jest coraz więcej materiałów palnych, zarówno w elementach konstrukcyjnych, jak i w wyposażeniu wnętrz. O bezpieczeństwie pożarowym w kontekście zmian technologiczno-materiałowych we współczesnym budownictwie mówiła MARIA DREGER - ekspert MIWO. Obejrzyj nagranie!

Bezpieczeństwo pożarowe ONLINE, czyli jak ograniczyć ryzyko pożaru

Co jest ważniejsze w domu – komfort cieplny czy bezpieczeństwo? W domu chcemy mieć ciepło, cicho, wygodnie. Czy przewidujemy, że może przydarzyć się pożar? Nie... A tymczasem w naszym otoczeniu jest coraz więcej materiałów palnych, i we wnętrzach, i w elementach budowlanych. W takich warunkach zupełnie przypadkowy ogień może zmienić się w pożar. Bezpieczeństwo pożarowe budynku jest drugim, po bezpieczeństwie konstrukcji, najważniejszym wymaganiem dotyczącym budynku.

Aby skutecznie ograniczać ryzyko pożarowe, należy wiedzieć o możliwych zagrożeniach. Dlatego temat bezpieczeństwa pożarowego został poruszony podczas kolejnego spotkania ONLINE, zorganizowanego w ramach cyklu webinarów na temat wełny mineralnej. Przez 10 miesięcy eksperci stowarzyszenia MIWO będą z Państwem rozmawiać na tematy związane z izolacją budynków, a także przedstawią korzyści z wybrania wełny mineralnej. 

O bezpieczeństwie pożarowym w kontekście zmian technologiczno-materiałowych we współczesnym budownictwie mówiła MARIA DREGER - ekspert MIWO - Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej.

Maria Dreger - ekspert Stowarzyszenia MIWO

Maria Dreger jest od wielu lat zaangażowana w działania na rzecz bezpieczeństwa pożarowego efektywnych energetycznie budynków. Działa w komitetach technicznych: Polskiego (PKN) i Europejskiego (CEN) Komitetu Normalizacyjnego, a także zespołach technicznych w polskich i europejskich (EURIMA) organizacjach branżowych. Od wielu lat aktywnie uczestniczy w opracowywaniu norm izolacji cieplnej oraz standardów efektywności energetycznej budynków.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej