Żarówka, czym ją zastąpić?

2012-02-24 17:53
Żarówka, czym ją zastapić?
Autor: OSRAM

Żarówki uznane za wyjątkowo nieekonomiczne źródła światła są wycofywane z użycia. Nowe zamienne źródła emitują inne światło - klienci narzekają, że zimne, mało przyjemne i kierunkowe - słowem tęsknią za dawną żarówką. Producenci starają się więc, by światło wytwarzane przez najnowsze lampy LED, było jednorodne, przypominało barwą to wytwarzane przez zwykłą żarówkę i mogło być, jak dawniej, rozprowadzane we wszystkich kierunkach.   

Żarówka, czym ją zastąpić?
Autor: OSRAM

Lampa OSRAM Parathom ® Classic A75 wyróżnia się na tle innych produktów - innowacyjny design idzie w parze z tradycyjnym kształtem żarówki. Dzięki równomiernemu rozmieszczeniu diod na zaokrąglonej powierzchni lampy, światło rozprowadzane jest we wszystkich kierunkach, co zapewnia wyjątkowo duży (320°) - kąt rozsyłu światła.

LED zamiennikiem żarówki? 

Dzięki precyzyjnemu sortowaniu poszczególnych diod elektroluminescencyjnych światło wytwarzane przez lampę LED Parathom ® Classic A75 jest bardzo jednorodne i przypomina barwą wytwarzane przez zwykłą żarówkę, przy współczynniku oddawania barw Ra > 80. Dodatkowo, lampa może współpracować z regulatorami strumienia świetlnego, tzw. ściemniaczami. Lampa LED Parathom ® Classic A75 320o OSRAM może być więc zamiennikiem klasycznej żarówki o mocy 75 W (dawniej bardzo popularnej, a obecnie już wycofanej i niedostępnej w sprzedaży). LED Parathom ® Classic A75 320o wytwarza strumień świetlny o wartości 1055 lumenów, przy poborze energii elektrycznej wynoszącym zaledwie 14,5 W, co oznacza oszczędność energii aż 80%.

Przeczytaj także: LED zamiast tradycyjnej żarówki

OSRAM zgłosił lampę PARATHOM A75 do Konkursu na Najbardziej Innowacyjny Produkt lub Technologię w oświetleniu, jaki odbędzie się podczas XX Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2012 w Warszawie.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej