Żarówka, czym ją zastąpić?

2012-02-24 17:53
Żarówka, czym ją zastapić?
Autor: OSRAM

Żarówki uznane za wyjątkowo nieekonomiczne źródła światła są wycofywane z użycia. Nowe zamienne źródła emitują inne światło - klienci narzekają, że zimne, mało przyjemne i kierunkowe - słowem tęsknią za dawną żarówką. Producenci starają się więc, by światło wytwarzane przez najnowsze lampy LED, było jednorodne, przypominało barwą to wytwarzane przez zwykłą żarówkę i mogło być, jak dawniej, rozprowadzane we wszystkich kierunkach.   

Żarówka, czym ją zastąpić?
Autor: OSRAM

Lampa OSRAM Parathom ® Classic A75 wyróżnia się na tle innych produktów - innowacyjny design idzie w parze z tradycyjnym kształtem żarówki. Dzięki równomiernemu rozmieszczeniu diod na zaokrąglonej powierzchni lampy, światło rozprowadzane jest we wszystkich kierunkach, co zapewnia wyjątkowo duży (320°) - kąt rozsyłu światła.

LED zamiennikiem żarówki? 

Dzięki precyzyjnemu sortowaniu poszczególnych diod elektroluminescencyjnych światło wytwarzane przez lampę LED Parathom ® Classic A75 jest bardzo jednorodne i przypomina barwą wytwarzane przez zwykłą żarówkę, przy współczynniku oddawania barw Ra > 80. Dodatkowo, lampa może współpracować z regulatorami strumienia świetlnego, tzw. ściemniaczami. Lampa LED Parathom ® Classic A75 320o OSRAM może być więc zamiennikiem klasycznej żarówki o mocy 75 W (dawniej bardzo popularnej, a obecnie już wycofanej i niedostępnej w sprzedaży). LED Parathom ® Classic A75 320o wytwarza strumień świetlny o wartości 1055 lumenów, przy poborze energii elektrycznej wynoszącym zaledwie 14,5 W, co oznacza oszczędność energii aż 80%.

Przeczytaj także: LED zamiast tradycyjnej żarówki

OSRAM zgłosił lampę PARATHOM A75 do Konkursu na Najbardziej Innowacyjny Produkt lub Technologię w oświetleniu, jaki odbędzie się podczas XX Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2012 w Warszawie.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej