Taśma na kalenicę i grzbiet

2009-08-20 18:11
Taśma na kalenicę i grzbiet
Autor: Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o. o. Krok 2

Produkty dachowe zostały uzupełnione o nowy rodzaj taśmy wentylacyjno–uszczelniającej kalenicę i grzbiet dachu.

Taśma KoraTech® FlexiRoll firmy  Wienerberger wykonana jest z materiału odpornego na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i promieni UV. Środkowa część taśmy, umożliwia skuteczną wentylację i stanowi ochronę przed przedostającym się śniegiem. Wykonana jest z podatnej na kształtowanie, lekkiej, powleczonej polipropylenem tkaniny. Boki taśmy zakończone są pasmami plisowanego aluminium, które zapewniają właściwe odprowadzanie wody.
Taka konstrukcja taśmy umożliwia nie tylko wygodne połączenie jej z dowolnymi dachówkami o różnym przetłoczeniu, ale również ma wpływ na precyzyjne i łatwe umocowanie taśmy w odpowiednim miejscu nawet na bardzo skomplikowanym architektonicznie dachu. Samoprzylepne paski mocujące, znajdujące się na spodniej stronie taśmy i pokryte klejem na bazie butylu, umożliwiają łatwe połączenie taśmy z pokryciem dachowym.
Taśma  dostępna jest w trzech kolorach pokryć dachowych: ceglastym, brązowym i czarnym. Dzięki temu, można ją łatwo wkomponować w połać dachu.
Wymiary taśmy: długość 5 m i szerokość 320 mm.

Taśma na kalenicę i grzbiet
Autor: Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o. o.
Taśma na kalenicę i grzbiet
Autor: Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o. o. Krok 1
Taśma na kalenicę i grzbiet
Autor: Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o. o. Krok 3
Taśma na kalenicę i grzbiet
Autor: Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o. o. Krok 4

Instrukcja montażu

Podłoże musi być suche i pozbawione kurzu. Prace montażowe można przeprowadzać w temperaturze od +5 do +35oC.

Krok 1.

Taśmę należy rozłożyć centralnie na łacie i mocować ją do niej w rozstawie co ok. 30 cm, za pomocą klamer lub gwoździ papiaków. Trzeba ją potem zgiąć w przewidzianym do tego celu miejscu i docisnąć do pokrycia (należy uważać, aby nie docisnąć obszaru wentylacyjnego do łaty).

Krok 2.

Z pasków klejących trzeba zdjąć folię ochronną, równolegle do kierunku układania. Naklejanie taśmy rozpoczyna się od kalenicy i przesuwa w kierunku okapu.

Krok 3.

Taśmę dociska się do pokrycia w odstępach, dopasowując plisowanie do kształtu dachówki. Trzeba zwrócić uwagę na dokładne dociśnięcie brzegu taśmy, co zapobiegnie jej odklejaniu się.

Krok 4.

Resztę niepotrzebnej taśmy należy odciąć nożycami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej