Produkty Rheinzink

2007-11-13 13:54
Produkty Rheinzink_5
Autor: brak danych

Woda pitna, która musi odpowiadać aktualnym przepisom, wymaga dla jej przygotowania, zanim zostanie dostarczona do odbiorcy, dużych nakładów technicznych i znacznego wkładu energii. Dlatego zbieranie i wykorzystywanie wody deszczowej jest ekologicznie i ekonomicznie ciekawą formą oszczędzania tego cennego dobra, jakim jest woda.

Zbieracz wody deszczowej z szybkozłączką
By gromadzić deszczówkę szczególnie prosto i efektywnie, firma RHEINZINK® opracowała zbieracz wody deszczowej z szybkozłączką. Można go włączyć w istniejący system rur spustowych bez lutowania za pomocą przedłużonej nasuwanej mufy.
Osadnik tego produktu jest skonstruowany tak, że zbiera przynajmniej 60% wody z opadu i doprowadza ją do szybkozłączki z zaworem. Pozostała ilość wody, włącznie z większymi zanieczyszczeniami, spływa do rury spustowej.
Do szybkozłączki możnana przyłączyć węże ogrodowe o średnicyrednicy 1/2 cala. Zbiornik na deszczówkź nie musi więc stać bezpośredniorednio pod rurą spustową. Przy montażu, zgodnym z instrukcją, zbiornik jest zabezpieczony przed przelewaniem się wody. Jeżeli natomiast przez dłuższy czas woda deszczowa nie jest potrzebna, można wąż usunąć. Wtedy zawór na szybkozłączce uniemożliwia dalszy wypływ wody.

Produkty Rheinzink_1
Autor: brak danych

Rynny ze specjalnym zakończeniem wulsty
Rynny półokrągłe i prostokątne każdego rozmiaru zaopatrzone zostały w powodujące wzrost wydajności pracy rękodzielniczej, podcięcie wulsty. Rynny (z reguły) łączone są ze sobą za pomocą lutowania miękkiego. Praca ta staje się obecnie znacznie łatwiejsza dzięki fabrycznie wykonanym na obu stronach rynny wycięciom wulsty.
Dzięki temu prostemu obrotowo-wciskanemu połączeniu strefa zachodzenia na siebie każdej rynny jest dokładnie ustalona. Obok redukcji nakładu pracy przy montażu osiąga się także zmniejszenie ilości warstw materiału w strefie łączenia, a co za tym idzie delikatną linię zawinięcia rynny.

Produkty Rheinzink_3
Autor: brak danych

System rynhaków obrotowych
Wiszące rynny dachowe mocowane są w praktyce budowlanej uchwytami rynnowymi ze stali ocynkowanej. Mocowanie i wyrównanie rynhaków bywa skomplikowane, ze względu na trudną dostępność miejsca lub niekorzystną konstrukcję okapu.
System rynhaków obrotowych upraszcza montaż i efektywnie redukuje czas i koszty.
Nowy system składa się z profilowanej szyny o przekroju C i specjalnych wpinanych rynhaków. Szynę montażową mocuje się za pomocą wkrętów bezpośrednio do ścian z najróżniejszych materiałów, do elewacji przywieszanych, krokwi, belek okapowych itd. Rynhaki można mocować w szynie w dowolnym miejscu przez proste włożenie i obrót. Można zawieszać na nich półokrągłe rynny rozmiaru 333 (150). Konieczne dotychczas wyrównywanie haków za pomocą sznurka oraz doginanie zostają wyeliminowane, podobnie jak mocowanie rynhaków do belki okapowej.
Haki obrotowe zostały zbadane wg DIN EN 1462 i przyporządkowane klasie nośności H (wysokie obciążenia) oraz klasie antykorozyjnej B. Ich zastosowanie redukuje różne przekroje mocowań rynnowych tylko do jednego przekroju rynien rozmiaru 333 (150) firmy RHEINZINK®.

Produkty Rheinzink_2
Autor: brak danych

Balkonowa rynna wciskana
Z małych powierzchni takich jak balkony, daszki nad wejściami, altany lub wiaty samochodowe, spływa niewiele wody, dostateczne odprowadzanie deszczówki zapewniają rynny o niewielkich przekrojach. Często jednak ich montaż za pomocą dostępnych w handlu uchwytów jest skomplikowany i możliwy tylko przy dużych nakładach czasowych i finansowych.
Balkonowa rynna wciskana jest praktyczną modyfikacją konwencjonalnej rynny prostokątnej rozmiaru 200 (80). Umożliwia montaż bez użycia haków rynnowych. Z uwagi na swój samonośny profil daje się szybko i prosto wsunąć w profilowaną szynę rynnową. Profil i szyna są tak do siebie dopasowane, że zapewniają solidne mocowanie bez dodatkowych środków.
Ponieważ system nie wymaga zdejmowania pokrycia lub posadzki z powierzchni balkonu czy tarasu, ten rodzaj montażu jest bardzo ekonomiczny,
Wszystkie akcesoria rynny prostokątnej, rozmiaru 200 (80) jak: narożniki, sztucery czy sztucery wiszące, mogą być zastosowane do 3 metrowych odcinków gołowalcowanej balkonowej rynny wciskanej, która ma prefabrykowane obustronne zaokrąglone zakończenia wulsty.

Produkty Rheinzink_4
Autor: brak danych

Miękki cynk do obróbek blacharskich
Możliwość plastycznego formowania tego nowego materiału podczas wykonywania obróbek na dachach z pokryciem ceramicznym ułatwia opracowywanie wizualnie skomplikowanych przejść i rozwiązań detali. Materiał o grubości 0,6 mm jest oferowany w dwóch wariantach:
– za pomocą miękkiego cynku do formowania "gładkiego" ("walcowanego") realizuje się zabezpieczenia bocznych połączeń warstw dachówek itp. do ścian szczytowych. Ręcznie dopasowane do danej geometrii dachu poszczególne warstwy pokrywają dachówki od góry i zabezpieczają optymalny spływ wody. Oferowane są wielkości znamionowe 450 i 333 mm w rolkach o długościach (odpowiednio) 12 i 15 m;

– miękki cynk do formowania "plisowany" znajduje zastosowanie przy zabezpieczaniu połączeń przejść dachowych od strony okapu. Blacha o rozmiarze znamionowym 250 mm z plisowaniem profilu przyłączeniowego 100 mm umożliwiai dokładne dopasowanie do odpowiedniego pokrycia dachu.
Zaletą miękkiego cynku jest niski ciężar powierzchniowy i wyrównany bilans ekologiczny.
Miękki cynk do nadaje się do miękkiego lutowania i dostarczany jest gotowy do użytku w rolkach o wadze 22 lub 24 kg. Duża odporność na korozję tworzącej się w sposób naturalny patyny powoduje, że blacha zachowuje właściwości bez konserwacji i czyszczenia.

WAŻNE!

Niezależnie od zastosowanego rozwiązania, bardzo ważne jest czyszczenie rynien, również nowych, przynajmniej dwa razy do roku!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej