Jednorodna membrana dachowa

2009-06-18 13:53

DuPont opracował i wprowadził na rynek produkt o nazwie DuPont™ Tyvek® Ultra. Należy on do gamy jednorodnych membran oddychających i przeznaczony jest do zastosowania w konstrukcjach dachowych.

Jednym z zadań DuPont™ Tyvek® Ultra jest zapewnienie optymalnego komfortu oraz zredukowanie zużycia energii  w budynkach prywatnych i komercyjnych.

Zaleca się jego stosowanie bezpośrednio na warstwę termoizolacji lub deskowanie. Jest to materiał stosunkowo lekki – 113 g/m2. Warstwa funkcjonalna o grubości 300 mikronów zapewnia bardzo dużą odporność na rozerwanie.

Produkt może być wykorzystywany w budynkach mieszkalnych i komercyjnych jako ochrona przed wilgocią i wiatrem. Membrany te w naturalny  sposób przepuszczają parę wodną, a jednocześnie są wodoszczelne oraz odporne na promieniowanie UV.

Zaletą takich jednorodnych membran o widocznej warstwie funkcjonalnej jest zarówno większa jej wytrzymałość jak i możliwość łatwej obserwacji zachowania się materiału po jego zamontowaniu. Dodatkowo specjalny nadruk na powierzchni ma na celu ułatwienie dekarzom poprawnej instalacji.

Nowa membrana uzyskała znak jakości CE. Właściwości starzenia się materiału były testowane w temperaturze 100°C. Membrana tworzona jest w specjalnym procesie produkcji polegającym na łączeniu włókien HDPE wytwarzanych w procesie gwałtownego ich wytryskiwania.

Jednorodna membrana dachowa
Autor: DuPont™ Tyvek®
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej