Blachodachówka na wole oko

2010-06-15 12:51
Blachodachówka na wole oko
Autor: Plannja Plannja Regola - wole oko

Samonośna blachodachówka Regola to pierwsze takie rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie drewna konstrukcyjnego a jednocześnie zapewnia trwałość pokrycia na długie lata.

Budowa trwałej konstrukcji dachowej wymaga najwyższej precyzji wykonania i doboru wysokiej jakości materiałów. Dostępne na rynku pokrycia dachowe są przeznaczone do montażu na łatach i kontrłatach. Dlatego też, przy kalkulacji dachu należy przewidzieć dużą ilość drewna konstrukcyjnego, aby zagwarantować stabilność i wytrzymałość więźby dachowej. Problemy z wykonawstwem pojawiają się zwłaszcza w przypadku dachów o skomplikowanych kształtach, wymagających precyzyjnej obróbki blacharskiej. Plannja Regola to system pokryć o budowie panelowej z wbudowaną łatą nośną. Dzięki temu rozwiązaniu wyeliminowana zostaje konieczność stosowania drewnianych łat i kontrłat.

Blachodachówka pozwala również na pokrywanie lukarn typu wole oko. Do tej pory obróbka tego rodzaju otworów dachowych była zarezerwowana dla pokryć płaskich lub dachówek ceramicznych i wymagała wyspecjalizowanych umiejętności wykonawcy. Specjalnie opracowana konstrukcja paneli Regola pozwala na cięcie blachy w dowolnym miejscu. Jest to szczególnie istotne w przypadku dachów o złożonych kształtach. Ilość odpadów powstających przy użyciu standardowych rozwiązań może sięgać nawet do 25%. Panele pozwalają obniżyć ten współczynnik nawet do 5%, zaś skrawki mogą być wykorzystane w innej części dachu.
Ten system pokryć przeznaczony jest do montażu bezpośrednio na krokwiach i deskowania za pomocą specjalnych profili montażowych. Nowatorskie usztywnienie w tylnej części profilu eliminuje potrzebę stosowania kontrłat, co wpływa na obniżenie kosztów budowy dachu nowych obiektów i remontu starych pokryć.
Produkt charakteryzuje się najwyższym na rynku przetłoczeniem fali, która nadaje budynkowi ponadczasowy wygląd. Dobrze prezentuje się nawet na dachach o niskim spadku (do 12o) a ponadto ma niewielki ciężar. Każdy panel złożony z 21 dachówek służy do pokrycia 1,76 m2 i waży 11 kg. To zaledwie 1/7 ciężaru tradycyjnych dachówek betonowych. Dzięki temu panele można montować na krokwiach o szerszym rozstawie, nawet do 1,2 m.

Blachodachówka na wole oko
Autor: Plannja Plannja Regola

Długą żywotność i wygląd pokrycia zapewnia blacha z rdzeniem o 10% grubszym od  standardowych blachodachówek oraz powłoka Plannja Hard Coat 50 Satyna. Twarda i odporna na ścieranie warstwa ochronna sprawia, że blachodachówka jest optymalnie zabezpieczona przed korozją oraz zarysowaniami.
"Materiałem bazowym do produktów Plannja jest ocynkowana na gorąco stal wyrabiana w szwedzkich hutach i walcowniach SSAB. Blacha zabezpieczona warstwą cynku z obu stron (275 g/m2 ) jest poddawana obróbce wstępnej i pasywacji. Następnie nakłada się na nią warstwę podkładową oraz unikalną powłokę Plannja Hard Coat Satyna o grubości 50 µm. Pozwoliło to nam przedłużyć okres gwarancji Plannja Regola aż do 30 lat" – mówi Michał Karwacki, dyrektor Działu Sprzedaży Projektowej w Plannja Sp. z o.o.

W trakcie użytkowania pokrycie dachu jest wystawione na ekstremalne warunki pogodowe. Ulega ono kurczeniu i rozszerzaniu, przenosząc przeciążenia na więźbę dachową. Dzięki panelowej budowie produktu naprężenia rozkładane są równomiernie.
System jest odporny na przenikanie wody opadowej. Jednocześnie umożliwia sprawną wentylację połaci dachowych, dzięki czemu wilgoć jest regularnie wyparowywana bezpośrednio na zewnątrz. Nie skrapla się na izolacji dachowej pozostawiając jej właściwości ciepłochronne na wysokim poziomie.
Blachodachówka firmy Plannja jest dostępna w siedmiu kolorach, co pozwala  na dopasowywanie jej do charakteru i architektury budynku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej