Zaprawa klejowa Murexin do układania płytek ceramicznych, kamiennych, mozaiki i klinkieru

2005-10-03 18:20

Firma Murexin wprowadziła na rynek elastyczną trasową zaprawę klejową, trasową zaprawę do fug i olej klinkierowy. Wszystkie produkty zawierają tras, który dzięki swoim właściwościom zapobiega powstawaniu wykwitów i odbarwień na powierzchni płytek i klinkieru.

Wykwity na powierzchni płytek ceramicznych czy klinkieru powstają w wyniku osadzania cząsteczek soli lub węglanu wapnia. Kryształy te migrują z wodą na powierzchnię okładziny; po odparowaniu na okładzinie zostają nacieki i osady. Wykwity powstają także w wyniku stosowania zwykłych zapraw cementowych; w cemencie znajduje się węglan wapnia, który przenika na powierzchnię płytek. Prawdopodobieństwo osadzenia się soli jest największe wiosną i jesienią, kiedy często pada deszcz.

Tras jest porowatą skałą. Jego drobinki wchodzące w skład zaprawy klejowej i zaprawy do fug Murexin wiążą kryształki soli i węglanu wapnia. Tym samym minerały te pozostają "wewnątrz", a ryzyko przedostania się ich na powierzchnię okładzin jest znacznie mniejsze.

Układanie płytek z potrójną ochroną

Trasowa zaprawa klejowa Murexin służy do przyklejenia nowych płytek. Jest przeznaczona do układania płytek ceramicznych, układania mozaiki, płyt kamiennych, terakoty i klinkieru zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń (jest odporna na wodę i mróz). Można ją stosować na niemal każdym podłożu z wyjątkiem drewna, metalu i tworzyw sztucznych.
Trasowa zaprawa do fug - dostępna w kolorze białym, szarym, mittalbraun, manhattan i antracyt - nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Jest elastyczna, wodo- i mrozoodporna.
Olej klinkierowy Murexin jest produktem uzupełniającym system trasowy. Stosuje się go jako impregnat na powierzchnie z cegły i płytek klinkierowych, dzięki czemu zachowują one świeży wygląd. Olej należy nanosić bardzo cienką warstwą, najlepiej przy użyciu szmatki.

Warstwa impregnatu sprawia, że woda wraz z zanieczyszczeniami spływa po powierzchni. Olej klinkierowy można stosować przed położeniem fugi (wtedy łatwiej się czyści płytki po spoinowaniu), jak i po położeniu fugi (fuga też jest zaimpregnowana).

Dane techniczne

Elastyczna trasowa zaprawa klejowa Murexin

Dane techniczne (w warunkach normatywnych - w temperaturze +20oC i wilgotności 60%)

zapotrzebowanie wody:

ok. 0,24 l/kg

czas leżakowania:

ok. 15 min.

czas naskórkowania:

ok. 30 min.

czas korygowania:

ok. 5 min.

czas użycia:

ok. 4 godz.

grubość warstwy:

max. 20 mm

zużycie przeciętne:

ok. 3 kg/m2

opakowanie:

worek 25 kg

Trasowa zaprawa do fug Murexin

Dane techniczne: (w warunkach normatywnych - w temperaturze +20oC i wilgotności 60%)

zapotrzebowanie wody:

ok. 0,24 l/kg

czas leżakowania:

ok. 3 min.

czas użycia:

ok. 20 - 30 min.

czas utwardzenia:

ok. 24 godz.

max. szerokość fugi:

15 mm

zużycie:

0,5 - 2,0 kg/m2

opakowania:

karton 8 kg; worek 25 kg

Olej klinkierowy Murexin

Dane techniczne: (w warunkach normatywnych - w temperaturze +20oC i wilgotności 60%)

gęstość:

ok. 0,86 g/cm

wygląd:

żółtawy, klarowny płyn

temp. użycia:

+5oC do +25oC

zużycie:

1 litr na ok. 10m2 w zależności od chłonności powierzchni

opakowanie:

kanister 1 litr, kanister 5 litrów

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej