Zaprawa klejowa Murexin do układania płytek ceramicznych, kamiennych, mozaiki i klinkieru

2005-10-03 18:20

Firma Murexin wprowadziła na rynek elastyczną trasową zaprawę klejową, trasową zaprawę do fug i olej klinkierowy. Wszystkie produkty zawierają tras, który dzięki swoim właściwościom zapobiega powstawaniu wykwitów i odbarwień na powierzchni płytek i klinkieru.

Wykwity na powierzchni płytek ceramicznych czy klinkieru powstają w wyniku osadzania cząsteczek soli lub węglanu wapnia. Kryształy te migrują z wodą na powierzchnię okładziny; po odparowaniu na okładzinie zostają nacieki i osady. Wykwity powstają także w wyniku stosowania zwykłych zapraw cementowych; w cemencie znajduje się węglan wapnia, który przenika na powierzchnię płytek. Prawdopodobieństwo osadzenia się soli jest największe wiosną i jesienią, kiedy często pada deszcz.

Tras jest porowatą skałą. Jego drobinki wchodzące w skład zaprawy klejowej i zaprawy do fug Murexin wiążą kryształki soli i węglanu wapnia. Tym samym minerały te pozostają "wewnątrz", a ryzyko przedostania się ich na powierzchnię okładzin jest znacznie mniejsze.

Układanie płytek z potrójną ochroną

Trasowa zaprawa klejowa Murexin służy do przyklejenia nowych płytek. Jest przeznaczona do układania płytek ceramicznych, układania mozaiki, płyt kamiennych, terakoty i klinkieru zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń (jest odporna na wodę i mróz). Można ją stosować na niemal każdym podłożu z wyjątkiem drewna, metalu i tworzyw sztucznych.
Trasowa zaprawa do fug - dostępna w kolorze białym, szarym, mittalbraun, manhattan i antracyt - nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Jest elastyczna, wodo- i mrozoodporna.
Olej klinkierowy Murexin jest produktem uzupełniającym system trasowy. Stosuje się go jako impregnat na powierzchnie z cegły i płytek klinkierowych, dzięki czemu zachowują one świeży wygląd. Olej należy nanosić bardzo cienką warstwą, najlepiej przy użyciu szmatki.

Warstwa impregnatu sprawia, że woda wraz z zanieczyszczeniami spływa po powierzchni. Olej klinkierowy można stosować przed położeniem fugi (wtedy łatwiej się czyści płytki po spoinowaniu), jak i po położeniu fugi (fuga też jest zaimpregnowana).

Dane techniczne

Elastyczna trasowa zaprawa klejowa Murexin

Dane techniczne (w warunkach normatywnych - w temperaturze +20oC i wilgotności 60%)

zapotrzebowanie wody:

ok. 0,24 l/kg

czas leżakowania:

ok. 15 min.

czas naskórkowania:

ok. 30 min.

czas korygowania:

ok. 5 min.

czas użycia:

ok. 4 godz.

grubość warstwy:

max. 20 mm

zużycie przeciętne:

ok. 3 kg/m2

opakowanie:

worek 25 kg

Trasowa zaprawa do fug Murexin

Dane techniczne: (w warunkach normatywnych - w temperaturze +20oC i wilgotności 60%)

zapotrzebowanie wody:

ok. 0,24 l/kg

czas leżakowania:

ok. 3 min.

czas użycia:

ok. 20 - 30 min.

czas utwardzenia:

ok. 24 godz.

max. szerokość fugi:

15 mm

zużycie:

0,5 - 2,0 kg/m2

opakowania:

karton 8 kg; worek 25 kg

Olej klinkierowy Murexin

Dane techniczne: (w warunkach normatywnych - w temperaturze +20oC i wilgotności 60%)

gęstość:

ok. 0,86 g/cm

wygląd:

żółtawy, klarowny płyn

temp. użycia:

+5oC do +25oC

zużycie:

1 litr na ok. 10m2 w zależności od chłonności powierzchni

opakowanie:

kanister 1 litr, kanister 5 litrów

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej