Wykończenie ścian z płyt gipsowo-kartonowych

2008-11-12 14:50

W systemie suchej zabudowy wnętrz istotną rolę spełniają produkty uzupełniające. Pozwalają one na odpowiednie wykończenie ścian z płyt gipsowo-kartonowych oraz ich późniejsze bezawaryjne użytkowanie.

LAFARGE NIDA GIPS wprowadził do swojej oferty dodatkowe produkty, będące uzupełnieniem dotychczasowej oferty, pozwalające m.in. na przygotowanie ścian do malowania. Są to: uszczelniacz akrylowy Nida Ekoakryl, silikon uniwersalny Nida Ekosil, poliuretanowa pianka montażowa Nida Monter oraz farba akrylowa Nida Emulsja.

Nida Ekoakryl - uszczelniacz akrylowy przeznaczony do stosowania w suchej zabudowie wnętrz. Uszczelnia on połączenia między konstrukcjami z płyty gipsowo-kartonowej (ściany działowe, sufity podwieszane, suchy jastrych) a elementami masowymi. Plastyczna masa uszczelniająca powoduje powstanie elastycznego połączenia, co zapobiega powstaniu pęknięć i rys. Środek ten można stosować do spoin o szerokość od 4 do 25 mm. Preparat może być również stosowany do wypełniania szczelin i pęknięć w drewnie, betonie, tynku i murze. Uszczelniacz pokryty farbami emulsyjnymi, nie powoduje ich żółknięcia.

Nida Ekosil - silikon uniwersalny preparat o charakterze uszczelniająco-klejącym. Przeznaczony jest do uszczelniania połączeń między konstrukcjami z płyt gipsowo-kartonowych a elementami masowymi w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci (np. w łazience, kuchni). Spoiny mogą wynosić od 4 do 25 mm. Dodatkowo, silikon może być stosowany jako uszczelniacz do konstrukcji szklanych oraz do przyklejania drobnych elementów wykończeniowych i kabli elektrycznych. Środek występuje w postaci elastycznej, bezbarwnej masy, tworzącej gładką i połyskliwą powierzchnię.

Nida Monter - poliuretanowa pianka montażowa zalecana do wypełniania przestrzeni między sąsiadującymi masywnymi elementami konstrukcyjnymi (np. ściana-sufit), a także w stolarce budowlanej do montażu, uszczelniania i innych elementów drewnianych. W tym przypadku rozmiar spoiny powinien wynosić od 6 do 40 mm.

Nida Emulsja - biała emulsyjna farba akrylowa do malowania wnętrz. Farbę tą można stosować do krycia powierzchni z prefabrykatów gipsowych, tynków cementowych i cementowo-wapiennych, płyt gipsowo-kartonowych, betonu, cegły, drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Emulsja nie zawiera składników szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego. Odpowiednio dobrany skład farby powoduje zmniejszenie kapania w czasie malowania oraz zapewnia dobre krycie malowanej powierzchni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej