Tytan Hydro 2K - hydroizolacja tarasu i balkonu

2015-11-12 15:20
izolacja tarasu
Autor: Selena System izolacji tarasu/balkonu

Selena wprowadziła dwuskładnikową zaprawę cementową Tytan Hydro 2K do wykonywania elastycznej izolacji przeciwwodnej tarasu czy balkonu. Zaprawa cementowa sprawdza się jako powłoka uszczelniająca pod płytkami ceramicznymi i kamiennymi.

Zaprawa cementowa Tytan Hydro 2K - zastosowanie

Produkt nadaje się do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Sprawdza się na podłożach betonowych, jastrychach, tynkach cementowych oraz cementowo-wapiennych. Tytan Hydro 2K wykorzystuje się do izolacji przeciwwodnej fundamentów, ścian i podłóg w piwnicach (do 5 m poniżej wody gruntowej) oraz hydroizolacji balkonów, stropów podziemnych garaży. Może być stosowany w łazienkach (zwłaszcza w strefach prysznica), pralniach.

Właściwości

Zaprawa uszczelniająca Tytan Hydro 2K szybko wiąże, jest mrozoodporna, wytrzymała chemicznie, nie zawiera rozpuszczalników. Masa zachowuje po wymieszaniu długi czas użytkowania (90 min.) i łatwo się ją nanosi. Zaprawa jest ponadto odporna na działanie wody pod ciśnieniem. Mostkuje pęknięcia, tworzy elastyczną membranę o wysokiej przepuszczalności pary wodnej.

Instrukcja stosowania:

1. Przygotowanie podłoża - oczyszczenie.
2. Powierzchnie porowate i chłonne należy zagruntować Gruntem Głęboko Penetrującym Tytan Professional, a nośne zmoczyć wodą.
3. Oba komponenty masy łączy się bezpośrednio przed użyciem (do płynu dosypuje się proszek).
3. Mieszadłem wolnoobrotowym dokładnie miesza się masę.
4. Preparat  nanosi się w dwóch warstwach. Pierwszą mocno wciera się w podłoże, najlepiej przy użyciu szczotki lub dość twardego pędzla murarskiego. Minimalna grubość całej izolacji powinna wynosić ok. 3 mm, w zależności od zastosowania. Wszelkie prace wykończeniowe czy ruch pieszy, możliwy jest po 24 godzinach od nałożenia masy.

izolacja przeciwwodna Tytan Hydro 2K
Autor: Selena Masa uszczelniająca Tytan Hydro 2K
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej