Tytan Hydro 2K - hydroizolacja tarasu i balkonu

2015-11-12 15:20
izolacja tarasu
Autor: Selena System izolacji tarasu/balkonu

Selena wprowadziła dwuskładnikową zaprawę cementową Tytan Hydro 2K do wykonywania elastycznej izolacji przeciwwodnej tarasu czy balkonu. Zaprawa cementowa sprawdza się jako powłoka uszczelniająca pod płytkami ceramicznymi i kamiennymi.

Zaprawa cementowa Tytan Hydro 2K - zastosowanie

Produkt nadaje się do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Sprawdza się na podłożach betonowych, jastrychach, tynkach cementowych oraz cementowo-wapiennych. Tytan Hydro 2K wykorzystuje się do izolacji przeciwwodnej fundamentów, ścian i podłóg w piwnicach (do 5 m poniżej wody gruntowej) oraz hydroizolacji balkonów, stropów podziemnych garaży. Może być stosowany w łazienkach (zwłaszcza w strefach prysznica), pralniach.

Właściwości

Zaprawa uszczelniająca Tytan Hydro 2K szybko wiąże, jest mrozoodporna, wytrzymała chemicznie, nie zawiera rozpuszczalników. Masa zachowuje po wymieszaniu długi czas użytkowania (90 min.) i łatwo się ją nanosi. Zaprawa jest ponadto odporna na działanie wody pod ciśnieniem. Mostkuje pęknięcia, tworzy elastyczną membranę o wysokiej przepuszczalności pary wodnej.

Instrukcja stosowania:

1. Przygotowanie podłoża - oczyszczenie.
2. Powierzchnie porowate i chłonne należy zagruntować Gruntem Głęboko Penetrującym Tytan Professional, a nośne zmoczyć wodą.
3. Oba komponenty masy łączy się bezpośrednio przed użyciem (do płynu dosypuje się proszek).
3. Mieszadłem wolnoobrotowym dokładnie miesza się masę.
4. Preparat  nanosi się w dwóch warstwach. Pierwszą mocno wciera się w podłoże, najlepiej przy użyciu szczotki lub dość twardego pędzla murarskiego. Minimalna grubość całej izolacji powinna wynosić ok. 3 mm, w zależności od zastosowania. Wszelkie prace wykończeniowe czy ruch pieszy, możliwy jest po 24 godzinach od nałożenia masy.

izolacja przeciwwodna Tytan Hydro 2K
Autor: Selena Masa uszczelniająca Tytan Hydro 2K
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej