Piękne tarasy, loggie i balkony z Alpol Gips

2007-06-27 18:28
taras Alpol
Autor: Alpol Gips

O trwałości tarasów i balkonów decydują nie tylko okładziny ceramiczne, gresowe lub kamienne, ale przede wszystkim właściwa hydroizolacja. Czynnikiem najbardziej niszczącym są różnice temperatury, dochodzące w skrajnych wypadkach nawet do 100oC w ciągu roku, powodujące odkształcenia liniowe wszystkich materiałów użytych do budowy tarasu lub balkonu.

W okresach zimowych powierzchnie tarasów i balkonów narażone są na temperatury ujemne sięgające -30°C, a w okresie letnim mogą nagrzewać się do 70°C w ciągu dnia i schładzać w nocy lub z powodu opadów atmosferycznych do temperatury 10-12°C. Dodatkowo przyczyną naprężeń mogą być różnice temperatur pomiędzy wierzchnią i spodnią częścią płyty tarasu lub balkonu. Dlatego tak ważne jest zarówno właściwe zaprojektowanie balkonu czy tarasu i ich wykonanie, aby materiały tam wykorzystane skutecznie przenosiły odkształcenia, a jednocześnie zachowały szczelność.

System hydroizolacji ALPOL HYDRO PLUS T może być wykorzystywany w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym oraz w budynkach użyteczności publicznej, zarówno w obiektach już istniejących, jak i nowo wznoszonych.

W zależności od zaplanowanego zakresu prac system hydroizolacji może się składać z następujących produktów:

  • gruntu krzemianowo-polimerowego ALPOL AG 707
  • zaprawy uszczelniającej elastycznej dwuskładnikowej ALPOL AH 752
  • kleju upłynnionego wysoko elastycznego ALPOL AK 516 (C2FE) lub kleju upłynnionego elastycznego średniowarstwowego ALPOL AK 517 (C2FE)
  • zaprawy epoksydowej do spoinowania ALPOL AH 760
  • materiałów pomocniczych (mankiet uszczelniający ścienny i podłogowy ALPOL, taśma i narożniki uszczelniające ALPOL).

Mogą być również zastosowane produkty uzupełniające takie jak:

  • posadzka podkładowa ALPOL AP 400
  • zaprawy murarskie specjalne szybkowiążąca ALPOL AZ 130 i wyrównawcza ALPOL AZ 131
  • grunt głęboko penetrujący ALPOL AG 700 i grunt do chłonnych podłoży ALPOL AG 703

Elementy wchodzące w skład systemu ALPOL HYDRO PLUS T zapewniają łatwość stosowania, brak negatywnego oddziaływania na środowisko oraz gwarancję pełnego zabezpieczenia przeciwwilgociowego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej