Piękne tarasy, loggie i balkony z Alpol Gips

2007-06-27 18:28
taras Alpol
Autor: Alpol Gips

O trwałości tarasów i balkonów decydują nie tylko okładziny ceramiczne, gresowe lub kamienne, ale przede wszystkim właściwa hydroizolacja. Czynnikiem najbardziej niszczącym są różnice temperatury, dochodzące w skrajnych wypadkach nawet do 100oC w ciągu roku, powodujące odkształcenia liniowe wszystkich materiałów użytych do budowy tarasu lub balkonu.

W okresach zimowych powierzchnie tarasów i balkonów narażone są na temperatury ujemne sięgające -30°C, a w okresie letnim mogą nagrzewać się do 70°C w ciągu dnia i schładzać w nocy lub z powodu opadów atmosferycznych do temperatury 10-12°C. Dodatkowo przyczyną naprężeń mogą być różnice temperatur pomiędzy wierzchnią i spodnią częścią płyty tarasu lub balkonu. Dlatego tak ważne jest zarówno właściwe zaprojektowanie balkonu czy tarasu i ich wykonanie, aby materiały tam wykorzystane skutecznie przenosiły odkształcenia, a jednocześnie zachowały szczelność.

System hydroizolacji ALPOL HYDRO PLUS T może być wykorzystywany w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym oraz w budynkach użyteczności publicznej, zarówno w obiektach już istniejących, jak i nowo wznoszonych.

W zależności od zaplanowanego zakresu prac system hydroizolacji może się składać z następujących produktów:

  • gruntu krzemianowo-polimerowego ALPOL AG 707
  • zaprawy uszczelniającej elastycznej dwuskładnikowej ALPOL AH 752
  • kleju upłynnionego wysoko elastycznego ALPOL AK 516 (C2FE) lub kleju upłynnionego elastycznego średniowarstwowego ALPOL AK 517 (C2FE)
  • zaprawy epoksydowej do spoinowania ALPOL AH 760
  • materiałów pomocniczych (mankiet uszczelniający ścienny i podłogowy ALPOL, taśma i narożniki uszczelniające ALPOL).

Mogą być również zastosowane produkty uzupełniające takie jak:

  • posadzka podkładowa ALPOL AP 400
  • zaprawy murarskie specjalne szybkowiążąca ALPOL AZ 130 i wyrównawcza ALPOL AZ 131
  • grunt głęboko penetrujący ALPOL AG 700 i grunt do chłonnych podłoży ALPOL AG 703

Elementy wchodzące w skład systemu ALPOL HYDRO PLUS T zapewniają łatwość stosowania, brak negatywnego oddziaływania na środowisko oraz gwarancję pełnego zabezpieczenia przeciwwilgociowego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej