Malowanie ścian w szkole i przedszkolu. Odporna na szorowanie farba do ścian i preparat do usuwania napisów i malunków

2011-08-24 16:39
Czyste ściany w domu gdzie są dzieci. Odporna farba i preparat do usuwania napisów i malunków
Autor: PARA

W szkołach i przedszkolach malowanie ścian przez dzieci jest na porządku dziennym. Co zrobić by je ochronić? Jak pozbyć się śladów po farbach plakatowych oraz trudnych do usunięcia pisakach, markerach i kredkach świecowych? Jaka farba do ścian będzie najlepsza?

Czyste ściany w domu gdzie są dzieci. Odporna farba i preparat do usuwania napisów i malunków
Autor: PARA

Zamiast walczyć z dziećmi i ograniczać ich radosną twórczość, można się odpowiednio do niej przygotować. Wystarczy pomalować ściany trwałą i bardzo odporną na szorowanie farbą.

Przeczytaj także: Czysta elewacja

Rodzicom małych dzieci poleca się farby z ceramicznym wypełnieniem, np. farba PARA Elite Ceramic. Dzięki zawartym w niej ceramicznym mikrokuleczkom, powierzchnia ściany ma nie tylko podwyższoną odporność na uderzenia i zarysowania, ale jest też bardziej odporna na szorowanie niż pokryta farbą tradycyjną. Ściana pochłania też znacznie mniej kurzu, a zabrudzenia, nawet trudne do usunięcia napisy kredkami świecowymi, można skutecznie usunąć.

Ceramiczna farba do ścian

Farba ceramiczna 4090 Elite firmy PARA to wysokiej jakości farba lateksowa z efektem skorupki jajka (o delikatnym połysku) przeznaczona do malowania ścian (tynki, płyty ścienne, suchy tynk) oraz nowego drewna (boazerie, ścianki meblowe). Nadaje się do pomieszczeń narażonych na silne zabrudzenia - wnętrz mieszkalnych (np. salonów, pokoi dziecięcych czy korytarzy) oraz publicznych (np. szkół, żłobków, przedszkoli, poczekalni, np. do lekarza).

Dane techniczne
nazwa Farba ceramiczna 4090 Elite
stopień połysku efekt skorupki jajka
wydajność [m2/l] 13-14
rozpuszczalnik woda
czas schnięcia sucha w dotyku: 1-2h; nastepne malowanie: 4-6 h
pełna eksploatacja powierzchni lącznie z myciem po 30 dniach
części stałe [%] 60 wagowo, 33 objętościowo
kolor biała (moze być barwiona w systemie kolorowania firmy PARA)

Gotowa do użytku farba Para Elite Ceramic jest dostępna w opakowaniach o pojemności 0,946 l i 3,78 l.. Nie rozcieńcza się jej ani nie miesza z innymi farbami i rozcieńczalnikami, nanosi wałkiem, pędzlem lub natryskiem.

S

kuteczna para: ceramiczna farba do ścian Para Elite Ceramic i preparat do mycia ścian CLEANER DEGREASER Dynamic

Ściany pokryte odporną na mycie i szorowanie farbą zmywa się zwykle wodą z detergentem. Gdy plamy są trudniejsze do usunięcia, najlepiej użyć specjanego preparatu, gdyż detergenty nie zawsze są bezpieczne dla farby. Preparat do mycia ścian CLEANER DEGREASER usuwa nie tylko ślady po kredkach, markerach i pisakach, ale także tłuste plamy, pozostałości po naklejkach, taśmach klejących oraz nieestetyczne odciski gumy (np. ślady po podeszwie buta).

Zabrudzenie spryskuje się preparatem CLEANER DEGREASER i zmywa ścianę wilgotną gąbką lub ścierką. W razie mocnych zabrudzeń należy nieco odczekać (przy pierwszym użyciu preparatu warto natomiast przetestować go w mało widocznym miejscu, by mieć pewność, że nie odbarwi on ściany). Jeśli jednak ściana jest pomalowana farbą z ceramicznym dodatkiem, można być pewnym, że kolor pozostanie niezmieniony. Preparaty chemiczne systemowe, takie jak farba w zestawie ze odpowiednim środkiem czyszczącym działają lepiej. Farby PARA i preparat CLEANER DEGREASER Dynamic są dostępne w autoryzowanych studiach PARA oraz salonach Dekorian.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej