Klej do płytek wielkoformatowych Keraflex Mapei

2013-03-28 9:43
klej mapei
Autor: MAPEI

Nowy klej Mapei Keraflex Extra S1 przeznaczony jest do wielkoformatowych płytek ceramicznych i kamienia naturalnego  na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Kleje do płytek wielkoformatowych powinny być odkształcalne ponieważ muszą "pracować" razem z podłożem i płytką. Klej Keraflex Extra S1 Mapei jest odkształcalną, cienkowarstwową, tiksotropową zaprawą klejącą o wysokich parametrach i wydłużonym czasie schnięcia otwartego około 30 minut.

Klej Mapei może  być stosowany na poziome (również sufity) i pionowe powierzchnie wewnątrz i na zewnątrz budynku, również nasłonecznione elewacje; na podkłady cementowe, również te z ogrzewaniem podłogowym; na powłoki hydroizolacyjne wewnętrzne i zewnętrzne (np. na tarasach i balkonach); na tynki cementowe i zaprawy cementowo-wapienne, jednowarstwowe tynki gipsowe, a także wcześniej zagruntowane podkłady anhydrytowe; na istniejące posadzki; na płyty kartonowo-gipsowe, pod warunkiem, że są stabilnie zamocowane.

Kleju Keraflex Extra S1 nie należy stosować w następujących przypadkach: na drewnie i płytach drewnopochodnych; na powierzchniach metalowych, gumowych, PVC i linoleum; do klejenia kamienia naturalnego wrażliwego na wilgoć; na betonie narażonym na znaczne odkształcenia.

Parametry techniczne kleju do płytek Keraflex Extra S1

  • Maksymalny czas użytkowania: ponad 8 godzin
  • Czas schnięcia otwartego: około 30 minut
  • Korygowalność: około 60 minut
  • Spoinowanie: – na ścianach: po 4-8 godzinach, – na podłogach: po 24 godzinach
  • Obciążenie ruchem pieszym: po 24 godzinach
  • Pełne obciążenie: po 14 dniach
  • Kolory: biały i szary
  • Zużycie – mozaika i małe formaty płytek (paca 4mm): 2 kg/m2 – formaty normalne (paca 5mm): 2,5-3 kg/m2 – duże formaty, płytki na zewnątrz (paca 8-10mm): 5 kg/m2
  • Opakowania szary: worki 25 kg, biały: worki 23 kg

Klej Keraflex Extra S1 może być przechowywany przez 12 miesięcy w oryginalnie zamkniętych opakowaniach i w suchym miejscu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej