Farby i środki gruntujące Caparol ze znakiem E.L.F

2010-02-23 17:16
Farby Caparol ze znakiem E.L.F
Autor: CAPAROL

Farby i materiały wykończeniowe ze znaczkiem E.L.F są nie tylko przyjazne dla zdrowia, sprawiają również, że remontowane powierzchnie przez długi czas zachowają świeżość pozostając odporne na zmywanie, środki chemiczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Linię farb i materiałów wykończeniowych firmy Caparol oznaczoną znakiem E.L.F. (niem. Emission Lösemittel Frei) charakteryzuje bardzo niska zawartość szkodliwych substancji lotnych, pochodnych rozpuszczalników i plastyfikatorów. Dzieje się tak, gdyż zawierają one trzydziestokrotnie mniej niezdrowych składników niż dopuszczają restrykcyjne normy Unii Europejskiej przewidziane na rok 2010.

Produkty ze znakiem E.L.F są przyjazne dla zdrowia. Sprawiają, że remontowane powierzchnie przez długi czas zachowują świeżość i pierwotną strukturę. Pozostają one jednocześnie odporne na zmywanie, środki chemiczne oraz zmienne warunki atmosferyczne.

Amphibolin E.L.F., Indeko-plus E.L.F., CapaSilan E.L.F., Malerit E.L.F., Samtex 3 E.L.F., OptiGrund E.L.F., SamtGrund E.L.F. firmy Caparol to nowoczesne, bezemisyjne i bezrozpuszczalnikowe produkty do wykończania wnętrz i fasad. W znaczny sposób przyczyniają się one do ograniczenia zawartości szkodliwych składników w powietrzu – podczas wysychania emitują wyłącznie parę wodną. Różnorodność produktów serii E.L.F. powoduje, że malowanie i drobne prace renowacyjne są całkowicie bezpieczne, a ochrona przed zabrudzeniami i zanieczyszczeniami nie stwarza żadnych problemów.

Zobacz koniecznie: gdzie kupić farby ze znakiem E.L.F

Ciągłe badania i testy składu, prowadzące do doskonalenia parametrów, sprawiają, że wyróżnione znakiem E.L.F. materiały wykończeniowe firmy Caparol są ekonomiczne i wygodne w aplikacji, odporne na zabrudzenia i łatwo zmywalne. Wyróżnia je dobra przyczepność do powszechnie stosowanych podłoży, zarówno powierzchni gładkich, jak i chropowatych. Wszystkie farby są białe. System maszynowego barwienia ColorExpress daje jednak nieograniczone możliwości doboru koloru.

Bezemisyjna i bezrozpuszczalnikowa farba najnowszej generacji

Amphibolin E.L.F to zaawansowana technologicznie farba do malowania całego domu. Nadaje się ona zarówno do malowania fasad, jak i powierzchni wewnętrznych (charakteryzuje się bowiem wyjątkową przyczepnością do różnego rodzaju podłoży). Amphibolin E.L.F. firmy Caparol nadaje się do wykonywania odpornych na warunki atmosferyczne powłok zewnętrznych na gładkich lub chropowatych powierzchniach, nie zawiera składników wyłapujących kurz z powietrza i jest odporna na zmywanie wodnymi środkami dezynfekującymi. Farba polecana jest do wykonania niezwykle wytrzymałych i odpornych na szorowanie powłok, które zachowują pierwotną strukturę.

Farba o podwójnej sile krycia

Indeko-plus E.L.F to bezemisyjna, bezrozpuszczalnikowa, matowa farba do ścian i sufitów. Głównym wyróżnikiem tego produktu jest wysoki stopień bieli. Co więcej, Indeko-plus E.L.F nie zawiera składników powodujących „jogging” – czyli łapanie kurzu z powietrza, gęsta konsystencja farby pozwala natomiast wypełnić niewielkie rysy i szczeliny. Dzięki szybkiemu i bezzapachowemu wysychaniu farba nadaje się do malowania pomieszczeń mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Brak uciążliwego zapachu sprawia, że polecana jest do przedszkoli, szkół, szpitali i urzędów.

Silikonowa farba do wnętrz

CapaSilan E.L.F to farba przeznaczona specjalnie do powierzchni ścian i sufitów odbijających światło. Idealnie sprawdza się ona na dużych, słabo oświetlonych powierzchniach, gdyż pomaga rozjaśnić pomieszczenie. Dobrze koryguje również wszelkie niedoskonałości ściany, nadaje się więc do wykonywania wszelkich malarskich poprawek. Warto podkreślić, że CapaSilan E.L.F to silikonowa farba nowej generacji tworząca szlachetną matową powłokę odporną na szorowanie na mokro. Jednocześnie jest ona wysoce dyfuzyjna, czyli bardzo dobrze przepuszcza parę wodną.

Farba nie tylko dla profesjonalnych malarzy

Bezemisyjna i bezrozpuszczalnikowa farba Malerit E.L.F. firmy Caparol przeznaczona jest do wykonywania nowych i renowacyjnych powłok na wszystkich powierzchniach wewnątrz budynku. Cechuje ją bardzo krótki czas wysychania oraz odporność na szorowanie na mokro. Warto podkreślić, że wypełnia ona delikatne szczeliny i ubytki.

Lateksowa farba odporna na środki dezynfekcyjne

Samtex 3 E.L.F.  to ekologiczna lateksowa farba do wnętrz. Idealnie nadaje się ona do wykonywania gładkich, wysoko obciążalnych i odpornych na zmywanie powłok o eleganckim, matowym wyglądzie. Jest łatwa w użyciu, charakteryzuje się wysokim stopniem bieli. Co więcej -  polecana jest również do malowania tapet tłoczonych, jako powłoka znakomicie eksponująca ich strukturę. Samtex 3 E.L.F. jest farbą bezemisyjną i nie zawierającą rozpuszczalników, dlatego jest polecana do pomieszczeń mieszkalnych i biurowych o podwyższonych wymogach sanitarno-higienicznych.

Bezwonny środek gruntujący do wnętrz i na elewacje

OptiGrund E.L.F.  to specjalny bezrozpuszczalnikowy środek gruntujący, głęboko wnikający w podłoże i tworzący ochronną powłokę wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Jest łatwy w użyciu, a dzięki technologii SilaCryl idealnie wyrównuje chłonność zabezpieczanej powierzchnii. OptiGrund E.L.F. stworzony został z myślą o gruntowaniu płyt gipsowo-kartonowych i gipsowych pod powłoki z farb. Można go stosować również we wnętrzach o niedostatecznej wentylacji. Dzięki dodatkowi specjalnych (świecących na fioletowo i niebiesko w ultrafiolecie) cząsteczek mamy możliwość natychmiastowego sprawdzenia poprawności gruntowania.

Cienkowarstwowa farba gruntująca

SamtGrund E.L.F to ekologiczna, poprawiająca przyczepność farba gruntująca do wnętrz, przeznaczona do wszystkich powszechnie spotykanych podłoży – betonu, cegły, tynków mineralnych oraz płyt gipsowo-kartonowych występujących wewnątrz pomieszczeń. SamtGrund E.L.F. bardzo dobrze kryje, a jednocześnie zachowuje pierwotną strukturę powierzchnii. SamtGrund E.L.F. jest farbą bezemisyjną, dlatego polecana jest szczególnie do pomieszczeń  mieszkalnych i biurowych o podwyższonych wymaganiach higienicznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej