Zaprawa klejowa Torggler z długim czasem otwartym

2006-07-04 12:41

Zaprawa klejowa Torggler ma czas otwarty 30 minut, co ułatwia pracę glazurnikom. Klej polecany do stosowania również do płytek gresowych i klinkieru.

Firma Torggler Polska wprowadziła na rynek nowy produkt - EKOR 11 NOVA. Jest to zaprawa klejowa do płytek ceramicznych, szczególnie zalecana do klejenia płytek gresowych, ale również płytek klinkierowych, glazury i terakoty - klasyfikacja kleju wg PN_EN 12004:2001/A :2002+AC:2002 -  C1TE.
Klej do płytek charakteryzuje się dużą przyczepnością ( 0,9 N/mm2) i brakiem spływu świeżo ułożonej płytki (0,2 mm). Przy użyciu tej zaprawy klejowej można prowadzić prace glazurnicze nie tylko w sposób tradycyjny (od dołu do góry), ale także zaczynając pracę od środka ściany np. od wybranego motywu dekoracyjnego. Klej pozwala realizować kreatywne i niestandardowe projekty glazurnicze na ścianach, posadzkach. Zaprawa dzięki precyzyjnie dobranym, wyselekcjonowanym składnikom charakteryzuje się bardzo dobrą urabialnością. Zaprawa klejowa Torggler jest łatwa w stosowaniu ponieważ ma długi otwarty czas pracy (30 min), korygowalność (10 min) oraz żywotność (4 h). Czynniki te pozwalają na schludne i dokładne ułożenie płytek nawet niewprawnemu i niedoświadczonemu glazurnikowi.
Zaprawa sprzedawana jest w 25 kg workach. Zużycie na m2 wynosi 3 kg przy ząbkach 4 mm i 7,5 kg przy ząbkach 10 mm. Odporność termiczna kleju: od - 30 oC do +80 oC.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej