ATLAS Atut - klej do płytek małego i średniego formatu

2015-03-20 13:34
klej do płytek ceramicznych C1T
Autor: Atlas

ATLAS Atut to klej polecany do montażu płytek małego i średniego formatu - płytek ceramicznych, cementowych i kamiennych. Klej do płytek przeznaczony jest do stosowania wewnątrz pomieszczeń, takich jak łazienki, kuchnie, korytarze, równiaż na schodach, a także na zewnątrz. Zaprawa klejowa jest wodo- i mrozoodporna.

Klej do płytek ATLAS Atut (typ kleju C1T) nadaje się do stosowania na różnego rodzaju podłoża: betonowe, zaprawy naprawcze, tynki cementowe i cementowo-wapienne, gipsowe, podkłady cementowej anhydrytowe, jak również na nieotynkowanych ścianach z cegieł, ceramiki poryzowanej, betonu komórkowego czy z elementów silikatowych.

Dzięki odpowiednio dobranej konsystencji i grubości warstwy, ATLAS Atut eliminuje spływ zaprawy klejowej i tym sposobem umożliwia rozpoczęcie prac od góry ściany - wpływa to na estetykę wykańczanego pomieszczenia. Klej do płytek wyróżnia też grubość warstwy sklejania (od 2 do 10 mm), pozwalająca na przyklejanie płytek na podłożach mineralnych o niewielkich nierównościach, bez konieczności stosowania zaprawy wyrównującej, dzięki czemu ATLAS Atut może być wykorzystany także do szpachlowania powierzchni ścian i jastrychów.

Fugowanie i delikatne użytkowanie jest możliwe po 24 godzinach, zaś pełne użytkowanie po 3 dobach. Klej oferowany jest w workach pojemności 22,5 kg.

Dane techniczne:
zużycie: 1,5 kg/1 m²/1 mm
grubość warstwy: 2 – 10 mm
przyczepność: min. 0,5 N/mm²

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej