ATLAS Atut - klej do płytek małego i średniego formatu

2015-03-20 13:34
klej do płytek ceramicznych C1T
Autor: Atlas

ATLAS Atut to klej polecany do montażu płytek małego i średniego formatu - płytek ceramicznych, cementowych i kamiennych. Klej do płytek przeznaczony jest do stosowania wewnątrz pomieszczeń, takich jak łazienki, kuchnie, korytarze, równiaż na schodach, a także na zewnątrz. Zaprawa klejowa jest wodo- i mrozoodporna.

Klej do płytek ATLAS Atut (typ kleju C1T) nadaje się do stosowania na różnego rodzaju podłoża: betonowe, zaprawy naprawcze, tynki cementowe i cementowo-wapienne, gipsowe, podkłady cementowej anhydrytowe, jak również na nieotynkowanych ścianach z cegieł, ceramiki poryzowanej, betonu komórkowego czy z elementów silikatowych.

Dzięki odpowiednio dobranej konsystencji i grubości warstwy, ATLAS Atut eliminuje spływ zaprawy klejowej i tym sposobem umożliwia rozpoczęcie prac od góry ściany - wpływa to na estetykę wykańczanego pomieszczenia. Klej do płytek wyróżnia też grubość warstwy sklejania (od 2 do 10 mm), pozwalająca na przyklejanie płytek na podłożach mineralnych o niewielkich nierównościach, bez konieczności stosowania zaprawy wyrównującej, dzięki czemu ATLAS Atut może być wykorzystany także do szpachlowania powierzchni ścian i jastrychów.

Fugowanie i delikatne użytkowanie jest możliwe po 24 godzinach, zaś pełne użytkowanie po 3 dobach. Klej oferowany jest w workach pojemności 22,5 kg.

Dane techniczne:
zużycie: 1,5 kg/1 m²/1 mm
grubość warstwy: 2 – 10 mm
przyczepność: min. 0,5 N/mm²

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej