Więcej miejsca pod stropem garażu

2009-08-17 14:41
Więcej miejsca pod stropem garażu
Autor: HORMANN Brama rolowana RollMatic firmy Hörmann w wersji standardowej wyposażona jest w napęd

Garaż to miejsce nie tylko dla samochodu - często pełni też funkcję przydomowego magazynu, w którym przechowywane są różne przedmioty. Podwieszony pod sufitem bagażnik samochodowy czy wysoko umieszczona deska surfingowa nie pozostawiają jednak miejsca na chowaną pod stropem, uchylną lub segmentową bramę garażową. Czy można temu zaradzić?

Więcej miejsca pod stropem garażu
Autor: HORMANN Podwójne sprężyny wspomagają mechanizm napędu
Więcej miejsca pod stropem garażu
Autor: HORMANN Mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem

Z myślą o takich sytuacjach firma Hörmann opracowała nową garażową bramę RollMatic. To pierwsza na rynku rolowana brama garażowa, w której zastosowano mechanizm sprężyn naciągowych.

RollMatic standardowo wyposażona jest w napęd, który umożliwia obsługiwanie bramy pilotem bez wysiadania z samochodu.

Konstrukcja

Brama RollMatic zbudowana jest z pojedynczych segmentów nawijanych na wał, dzięki czemu, także przed garażem pozostaje dużo wolnego miejsca. Konstrukcja bramy opiera się na modelu sprawdzonym w bramach segmentowych: w bocznym kanale prowadzone są podwójne sprężyny naciągowe, które utrzymują ciężar aluminiowych segmentów i niezależnie od położenia bramy zapobiegają jej opadnięciu. To rozwiązanie chroni napęd bramy, który potrzebuje mniej siły do jej otwarcia. W razie awarii zasilania, bramę można z łatwością otworzyć ręcznie, bez uciążliwego posługiwania się korbą.

Bezpieczeństwo

RollMatic posiada mechanizm automatycznego rozłączania. Po napotkaniu na przeszkodę, natychmiast zatrzymuje on bramę, a następnie cofa, umożliwiając usunięcie przeszkody.

Brama RollMatic jest wyposażona w zintegrowane mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem. Przy zamkniętej bramie, połączony z napędem specjalny układ segmentów na wale nawijającym znacznie utrudnia jej podważenie. Istnieje ponadto możliwość instalacji dodatkowego zabezpieczenia przed włamaniem — alarmu akustycznego. Wówczas, gdy tylko zamocowany z boku czujnik zarejestruje podnoszenie bramy, uruchamiany jest sygnał alarmowy o natężeniu 110 decybeli.

Wyposażenie

Brama RollMatic dostarczana jest wraz napędem, który specjalnie dopasowano do jej konstrukcji. Montowany z boku wału nawijającego napęd jest kompatybilny z elementami wyposażenia dodatkowego, na przykład z pilotem HSD 2.
Nowa brama jest dostępna w dziewięciu barwach oraz z wykończeniem drewnopodobną okleiną typu Decograin: w kolorze Golden Oak i Rosewood.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej