Brama rolowana z izolacją termiczną

2007-07-30 19:29

Wiadomo, że od bramy garażowej oczekuje się przede wszystkim niezawodności i łatwości obsługi, no i oczywiście wyglądu. Ale nie wolno też przy tym zapominać, że szczególnie w chłodnych porach roku, staje się ona specyficznym mostkiem termicznym.  

Wszystkie te wymagania spełnia brama garażowa rolowana HSS 6530. Ma izolowane termicznie profile lamelowe grubości 30 mm o współczynniku izolacyjności do 2,5 wg normy DIN EN 12428, które gwarantują niezbędną izolację w przypadku wykorzystania ich zarówno na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz do oddzielania pomieszczeń o różnych temperaturach. Stabilność płyty bramy rolowanej (nawet przy jej maksymalnych wymiarach - 6500 mm szerokości i 6000 mm wysokości) technolodzy firmy Hörmann uzyskali dzięki połączeniu profili lamelowych na całej szerokości bramy.

Nowatorskie spiralne rolowanie paneli zwiększa prędkość jej podnoszenia nawet do 3 m/s i zostało zaprojektowane z myślą o częstym otwieraniu i zamykaniu. Dodatkowo segmenty podczas ruchu nie dotykają się, co chroni powierzchnię bramy przed ścieraniem. Boczne rolki z tworzywa sztucznego, trwałe prowadnice łańcuchów i zawiasowe połączenia z tworzywa sztucznego zostały zaprojektowane dla zwiększenia żywotności i cichej pracy bramy.

Jak zapewnia producent, podczas montażu można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, ponieważ korpus bramy, napęd i zestaw łożysk są dostarczane jako całość już po wstępnym montażu. Gdyby któryś z profili wymagał naprawy, możliwa jest jego szybka wymiana dzięki zastosowaniu techniki klipsowej, co skraca do minimum przestoje w pracy.

  Bezdotykowe prowadzenie profili lamelowych w spiralnej konsoli bramy szybkobieżnej HSS 6530 sprawia, że brama pracuje cicho i pewnie. Pozwala to chronić powierzchnię bramy przed ścieraniem i zmniejsza koszty jej konserwacji.
  Brama jest stabilna, otwiera się z prędkością 3 m/s.
   

Dobre parametry ciepłochronności dzięki termicznie izolowanym profilom lamelowym - to w efekcie mniejsze zużycie energii potrzebnej do ogrzewania budynku. 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej