Brama rolowana z izolacją termiczną

2007-07-30 19:29

Wiadomo, że od bramy garażowej oczekuje się przede wszystkim niezawodności i łatwości obsługi, no i oczywiście wyglądu. Ale nie wolno też przy tym zapominać, że szczególnie w chłodnych porach roku, staje się ona specyficznym mostkiem termicznym.  

Wszystkie te wymagania spełnia brama garażowa rolowana HSS 6530. Ma izolowane termicznie profile lamelowe grubości 30 mm o współczynniku izolacyjności do 2,5 wg normy DIN EN 12428, które gwarantują niezbędną izolację w przypadku wykorzystania ich zarówno na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz do oddzielania pomieszczeń o różnych temperaturach. Stabilność płyty bramy rolowanej (nawet przy jej maksymalnych wymiarach - 6500 mm szerokości i 6000 mm wysokości) technolodzy firmy Hörmann uzyskali dzięki połączeniu profili lamelowych na całej szerokości bramy.

Nowatorskie spiralne rolowanie paneli zwiększa prędkość jej podnoszenia nawet do 3 m/s i zostało zaprojektowane z myślą o częstym otwieraniu i zamykaniu. Dodatkowo segmenty podczas ruchu nie dotykają się, co chroni powierzchnię bramy przed ścieraniem. Boczne rolki z tworzywa sztucznego, trwałe prowadnice łańcuchów i zawiasowe połączenia z tworzywa sztucznego zostały zaprojektowane dla zwiększenia żywotności i cichej pracy bramy.

Jak zapewnia producent, podczas montażu można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, ponieważ korpus bramy, napęd i zestaw łożysk są dostarczane jako całość już po wstępnym montażu. Gdyby któryś z profili wymagał naprawy, możliwa jest jego szybka wymiana dzięki zastosowaniu techniki klipsowej, co skraca do minimum przestoje w pracy.

  Bezdotykowe prowadzenie profili lamelowych w spiralnej konsoli bramy szybkobieżnej HSS 6530 sprawia, że brama pracuje cicho i pewnie. Pozwala to chronić powierzchnię bramy przed ścieraniem i zmniejsza koszty jej konserwacji.
  Brama jest stabilna, otwiera się z prędkością 3 m/s.
   

Dobre parametry ciepłochronności dzięki termicznie izolowanym profilom lamelowym - to w efekcie mniejsze zużycie energii potrzebnej do ogrzewania budynku. 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej