Z Zittau do Hradka przez Polskę?

2007-06-04 15:17

Pod koniec marca 2004 roku Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie udzielenia zgody na podpisanie umowy między Rzeczpospolitą Polską, Republiką Czeską i Republiką Federalną Niemiec o budowie drogi, która ma połączyć Zittau (RFN) z Hradkiem (Czechy). Przeciw budowie polskiego odcinka tego połączenia zaprotestowali jednak posłowie z sejmowej komisji infrastruktury.

4,5-kilometrowy odcinek tej drogi miałby przebiegać przez terytorium Polski w Euroregionie Nysa. Przeciw budowie polskiego odcinka tego połączenia zaprotestowali jednak posłowie z sejmowej komisji infrastruktury i przedstawili projekt uchwały, według którego Sejm miałby wezwać rząd do uchylenia uchwały rządowej zezwalającej na podpisanie umowy. Posłowie argumentowali, że budowa tej drogi nie jest zgodna z interesem naszego kraju i może zaszkodzić portom w Szczecinie i Świnoujściu (nowa droga połączy porty niemieckie z południem Europy). Stwierdzili także, że tak krótki odcinek nie przyniesie istotnych korzyści dla regionu. Innego zdania byli jednak przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i lokalne władze, według których inwestycja (finansowana w całości przez Niemców i Czechów) wpłynie na gospodarczą aktywizację Euroregionu Nysa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej