Wykonawca A1

2007-05-28 12:27

Ministerstwo Infrastruktury oraz konsorcjum, któremu przewodzi Skanska, 1 września podpisały umowę koncesyjną na projektowanie, budowę, finansowanie i eksploatację 90-kilometrowego odcinka autostrady Gdańsk - Nowe Marzy.

Skanska BOT stoi na czele konsorcjum Gdańsk Transport Company (GTC), które odpowiedzialne będzie za zorganizowanie finansowania oraz zawarcie umów z dostawcami. Udział firmy w konsorcjum wynosi 51 procent. Resztę udziałów jest w rękach Intertoll z Afryki Południowej oraz NDI z Polski. Wartość całej inwestycji wynosi 500 mln EUR, sama inwestycja firmy szacowana jest poniżej 20 mln EUR. Budowa autostrady będzie, jak dotąd, największym projektem budownictwa lądowego zrealizowanym przez Skanska w Polsce. Podpisanie umowy finansującej przedsięwzięcie oraz kontraktu na budowę autostrady planowane jest na początek 2005 roku. Nowy odcinek autostrady A1 będzie miał długość 90 kilometrów. Prace projektowe i przygotowawcze już trwają. Oczekuje się, że prace budowlane zostaną rozpoczęte w 2005 roku, a ukończone w 2008 roku. W drugim etapie prac planowana jest budowa kolejnego, 60- kilometrowego odcinka autostrady. Okres obowiązywania koncesji, w trakcie którego konsorcjum będzie odpowiedzialne za użytkowanie i utrzymanie autostrady, potrwa do roku 2039.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej