Stadion Narodowy: coraz bardziej zaawansowana budowa

2010-04-23 16:28
Stadion Narodowy
Autor: NCS

Na Stadionie Narodowym w różnej fazie wykonywania znajdują się już wszystkie fundamenty żelbetowe pod słupy konstrukcji stalowej, z których 14 - po umieszczeniu wnich stalowych stóp fundamentowych i wstępnym sprężeniu kotew - jest całkowicie gotowych do montażu słupów. Montaż słupów powinien rozpocząć się pod koniec tego miesiąca. Natomiast już rozpoczął się montaż słupów żelbetowych konstrukcji schodów kaskadowych.

Zakończono już montaż pierwszej belki nośnej biegów kaskadowych. Trwają intensywne odbiory prefabrykatów wykonanych w całym kraju zarówno dla trybun jak i pozostałych prefabrykatów w tym schodów kaskadowych.
Rozpoczęto roboty przy wyposażeniu stacji wysokich napięć (RPZ) RWE Stoen. Rozpoczęły się również roboty przy układaniu rur osłonowych dla kabli wysokiego napięcia, które zasilą Stadion Narodowy w Warszawie. Inwestorem tych prac jest RWE Stoen. Są to istotne prace, których finałem będzie uruchomienie docelowego zasilania Stadionu w energię elektryczną przewidziane na IV kwartał br.
Rozpoczyna się montaż urządzeń w węźle cieplnym. To jeden z największych tego typu obiektów w Warszawie - zapotrzebowanie Stadionu Narodowego w Warszawie to 14 MW energii cieplnej.

Kontynuowane są transporty elementów konstrukcji stalowej z Włoch. Dostarczono już wszystkie stopy słupów, 60 z 72 słupów i 55 z 72 elementów pierścienia ściskanego.
Trwa montaż prefabrykatów trybun, a na najniższych poziomach stadionu prowadzone są roboty wykończeniowe oraz wykonywanie instalacji wodociągowo-kanalizacyjnych, wentylacyjnych, a także instalacji elektrycznych.

Zatrudnienie na terenie budowy Stadionu Narodowego przekroczyło 1690 osób!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej