Stadion Miejski ŁKS Łódź. Rozbudowa stadionu przebiega zgodnie z harmonogramem. Film

2020-08-12 15:41
Stadion Miejski ŁKS Łódź
Autor: UM Łódź Zdjęcie z budowy Stadionu Miejskiego ŁKS Łódź (fot. kwiecień 2020)

Stadion Miejski ŁKS Łódź jest coraz większy. Przypomnijmy, że w I etapie inwestycji powstało nowe boisko oraz zachodnia trybuna. Aktualnie, mimo epidemii wywołanej przez koronawirusa, prace nad rozbudową stadionu ŁKS Łódź przebiegają bez zakłóceń. Z dnia na dzień obiekt przy al. Unii Lubelskiej 2 rośnie w oczach. Prezentujemy najnowsze zdjęcia i film z budowy Stadionu Miejskiego ŁKS Łódź.

Całkowita powierzchnia Stadionu Miejskiego ŁKS Łódź wyniesie około 39 tys. m². Finalnie na zadaszonych trybunach zasiądzie około 18 tys. widzów. Wartość całego kontraktu to ponad 223 mln zł, przy czym koszt dalszej rozbudowy to 129 mln zł. Inwestycja zakończy się w 2022 roku. Inwestorem rozbudowy Stadionu Miejskiego ŁKS Łódź jest Urząd Miasta Łódź.

Stadion Miejski ŁKS Łódź
Autor: Mirbud Budowa Stadionu Miejskiego Widzewa Łódź zakończy się w 2022 roku
Stadion Miejski ŁKS Łódź
Autor: Mirbud Trybuna zachodnia oraz boisko, które powstały w I etapie inwestycji

Na terenie Stadionu Miejskiego ŁKS Łódź trwają prace budowlane

Aktualnie wykonane są wykopy pod fundamenty trybuny południową i wschodnią. Jeszcze w tym roku mają ruszyć roboty budowlane związane z palowaniem pod konstrukcje stalowe. W północnej części powstanie 3-piętrowy budynek biurowy o powierzchni ponad 3 tys. m². Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Mirbud.

Stadion Miejski ŁKS Łódź
Autor: Mirbud Inwestorem Stadionu Miejskiego ŁKS Łódź jest Urząd Miasta Łódź
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej