Stadion Miejski w Poznaniu
W Poznaniu było najłatwiej. Na EURO 2012 nie trzeba było budować nowego obiektu od podstaw, a jedynie zmodernizować istniejący stadion Lecha. Stadion w Poznaniu zyskał zadaszenie, nową płytę boiska oraz krzesełka. Zmodernizowany Stadion Miejski w Poznaniu został oddany do użytku 20 września 2010 roku.
Stadion "LECHA" Poznań
Modernizacja poznańskiego stadionu polegała na rozbudowie i modernizacji obiektu, tak by na boisku można było rozgrywać mecze o randze międzynarodowej imprezy. Plan radykalnej przebudowy stadionu Lecha był jednym z czynników, które zagwarantowały Poznaniowi pewne miejsce wśród miast-gospodarzy EURO 2012.
Trybuny mają formę prostopadłościanów z zaznaczonymi blokami klatek schodowych i wind, podkreśloną szeregiem łukowo wygiętych słupów, stanowiących oparcie dla klatek. Bryła urozmaicona jest wcięciami wjazdów na boiska, pustkami przestrzeni technicznych i cofnięciami elewacji oraz łukowo wystającymi tarasami komunikacji widzów.
Stadion Miejski w Poznaniu zyskał dach. Zadaszenie oparte na konstrukcji stalowej, o schemacie wspornikowym: wykonane z profili rurowych ze stali AII 18G2. Głównymi elementami nośnymi są kratownice przestrzenne o przekroju trójkątnym, montowane do konstrukcji żelbetowej trybuny w trzech punktach za pomocą specjalnych konstrukcji wsporczych. Rozstaw kratownic, analogiczny do rozstawu ram głównych konstrukcji żelbetowej, wynosi 9 m. Pokrycie dachu stanowi membrana.
Stadion Miejski w Poznaniu
Lokalizacja: ul. Bułgarska 17, Poznań, woj. wielkopolskie
Powierzchnia użytkowa: 31 783 m2
Kubatura: 387 580 m3
Liczba miejsc: 43 000
Stan inwestycji: inwestycja zakończona
Projekt: 2008
Realizacja: 2008-2010 (rozbudowa)
Koszt inwestycji: 746 mld zł
Inwestor: Miasto Poznań
Inwestor zastępczy: EURO Poznań 2012
Projekt: Modern Construction Systems sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Hydrobudowa Polska SA.