Rusza przebudowa dworca w Starogardzie Gdańskim

2017-02-28 15:58
Rusza przebudowa dworca i ulic Starówki w Starogardzie Gdańskim
Autor: STRABAG Wizualizacja zmodernizowanego dworca kolejowego w Starogardzie Gdańskim

Wykonawcą inwestycji została spółka STRABAG. Inwestorem jest Gmina Miejska Starogard Gdański, a wartość kontraktu to 24 mln zł.

Rusza przebudowa dworca i ulic Starówki w Starogardzie Gdańskim
Autor: STRABAG Stan aktualny dworca kolejowego w Starogardzie Gdańskim

Okolice dworca kolejowego i Alei Wojska Polskiego to jedna z najstarszych i najbardziej zaniedbanych części Starogardu Gdańskiego. Władze miasta od początku kadencji starały się o unijne pieniądze na modernizację tego obszaru. Z końcem roku 2016 zapałdła decyzja o dofinansowaniu projektu z Unii Europejskiej. Przyznano ponad 34 mln zł, podczas gdy cała inwestycja ma kosztować ponad 42 mln zł. Zatem dofinansowanie to aż 85% wszystkich kosztów.

Teraz miejsce zyska nowe oblicze. Najstarszy deptak w mieście zostanie kompleksowo przebudowany. Projekt modernizacji obejmie przebudowę zabytkowych budynków dworca oraz rozbudowanie dróg w jego otoczeniu tj. Gdańskiej, Małgorzaty Hillar, Kolejowej, Nowoprojektowanej, Al. Wojska Polskiego. Powstaną również nowe miejsca postojowe i zatoki parkingowe typu Kiss&Ride, Bike&Ride i Park&Ride. STRABAG zmodernizuje również wszystkie sieci: kanalizacjne deszczowe i sanitarne, wodociągowe i gazociągi oraz elektryczne i teletechniczne.

Prace mają ruszyć w marcu 2017. Zakończenie przebudowy dworca planowane jest na wiosnę 2018, natomiast ukończenie całej inwestycji – sierpnień 2018.

Przebudowa dworca w Satarogardzie Gdańskim
Autor: materiał prasowy Wizualizacja nowego deptaka w Starogardzie Gdańskim
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej